IEM 2021 widoczny w Katowicach, ale turniej tylko w domach

iem katowice 2021 sts

16 lutego znów w stolicy Górnego Śląska ruszy prestiżowy turniej Intel Masters Extreme. Rok temu impreza odbyła się w katowickim Spodku, ale bez udziału publiczności. W tym roku zdecydowano, że drużyny grać będą w sieci. Nie oznacza to jednak, że w Katowicach będzie szaro, buro i smutno. Wręcz przeciwnie o czym świadczy nasza kampania esportowa: „Twój świat. Twoja wygrana”! 

Katowicki Spodek, czyli kultowa hala, która gościła wiele wyjątkowych wydarzeń, rok temu po pierwszy w historii nie wypełniła się fanami esportu podczas IEM 2020. Organizatorzy spodziewali się przyjazdu ok. 170 tysięcy pasjonatów CS: GO, ale wojewoda śląski postanowił, że IEM się odbędzie, ale bez udziału publiczności. W tym roku będzie jeszcze inaczej. Jeszcze w grudniu 2020 organizatorzy zapowiadali, że esportowi gracze będą walczyć o podium na żywo ze studia. Tak głosił komunikat na głównej stronie IEM 2021: „Nadchodząca edycja Intel Extreme Masters Katowice, w trakcie której odbędą się mistrzostwa Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz Warcraft III: Reforged, nie zostanie rozegrana w Spodku ze względu na pandemię COVID-19. Wszystkie trzy turnieje zostaną rozegrane bez udziału publiczności, ale zawodnicy będą rywalizować ze sobą na żywo ze studia w Europie.” 

Mecze Intel Masters Extreme 2021 w Internecie i TV. Komunikat ESL

Organizatorzy robili wszystko, by choć trochę ta prestiżowa impreza przypominała klasyczny turniej. W styczniu okazało się to jednak niemożliwe. W związku z tym ESL Polska, czyli główny organizator IEM wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. „COVID-19 nadal stanowi ogromny problem dla bezpieczeństwa naszych ekspertów, graczy oraz pracowników. Zdecydowaliśmy, że przeniesiemy nasze Mistrzostwa do internetu, a co za tym idzie zespoły oraz gracze Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz Warcraft III będą grać z domów.” Mecze live transmitowane będą na kanałach telewizyjnych dedykowanych esportowi oraz na platformach streamingowych (Twitch).

Bilety na IEM ważne do 2022 roku!

Organizatorzy odnieśli się również do sprawy zakupionych biletów przez panów esportu, w tym przede wszystkim CS: GO. Każdy fan ma do wyboru dwie opcje. Pierwszą jest zatrzymanie zakupionego biletu, który nie straci ważności do kolejnej edycji IEM 2022. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem, może poprosić o zwrot poniesionych kosztów zakupu wejściówki na turniej. 

Milion dolarów pulą nagród IEM 2021!

Gra toczyć się będzie o prestiż, sławę oraz wysokie premie. Organizatorzy poinformowali o puli tegorocznych nagród. I tak w turnieju CS:GO pula będzie wynosiła okrągły milion dolarów, z czego najwięcej przypadnie oczywiście zwycięzcy całej imprezy. Dodatkowo, w ramach IEM, na graczy StarCraft II czekać będzie pół miliona dolarów do podziału, a pula nagród w turnieju DreamHack Warcraft III Championship, to 130 tys. dol. 

CS:GO najważniejsze, czyli plan Intel Masters Extreme 2021

Turniej Counter-Strike: Global Offensive, który przyciągać będzie główną uwagę, należy co serii ESL Pro Tour Masters Championship. W zawodach wezmą udział 24 zespoły z całego świata. IEM podzielono na trzy fazy. Oto poszczególne daty ich rozgrywania:

  • Faza Play-In (16-17 lutego)
  • Faza Grupowa (18-21 lutego)
  • Play-off (26-28 lutego)

Zwycięzcy IEM w Katowicach:

2007 – PGS Gaming

2008 – mousesports

2009 – Fnatic

2010 – Natus Vincere

2011 – Natus Vincere

2012 – ESC Gaming

2016 – Fnatic

2017 – Astralis 

2018 – Fnatic 

2019 – Astralis 

2020 – Natus Vincere

2021 – ?

🎮 Zakłady bukmacherskie na esport znajdziesz w STS! Sprawdź kursy na IEM 2021 i typuj swoich faworytów!

IEM 2021 w Katowicach
fot. Norbert Barczyk / PressFocus

StarCraft II i DreamHack Warcraft III też w planie

Wspominaliśmy, że IEM 2021 to przede wszystkim turniej CS:GO, ale nie tylko. Nie po raz pierwszy imprezami towarzyszącymi będą turnieje w StarCraft II i Warcraft III. Znany jest ogólny program tych zwodów.

  • IEM Katowice: StarCraft II – zostanie rozegrany w dniach 23-28 lutego. Udział w turnieju weźmie 36 esportowców, a format rozgrywek pozostał bez zmian w porównaniu z ubiegłymi latami.
  • DreamHack Warcraft III Championship – w tym turnieju zmieniono daty i najnowszy program zakłada, że pojedynki odbędą się w dniach 4-7 marca. Na starcie zobaczymy 16 zawodników, a format rozgrywek również pozostanie bez zmian.

Nowa kampania esportowa STS z gwiazdami i bonusami

Brak kibiców na trybunach, brak graczy rywalizujących w tym samym miejscu na żywo, to z pewnością wielkie minusy w porównaniu do lat ubiegłych. Nikt jednak nie chce pozwolić, by takie wydarzenie jak IEM straciło na prestiżu i popularności. Stąd nasza nowa kampania esportowa, powiązana właśnie z tym turniejem. Termin jej rozpoczęcia nie jest przypadkowy i łączy się z IEM 2021.

Dla STS turniej ten jest wyjątkowo bliski, tak jak miejsce, czyli Katowice, gdzie mieści się centrala zakładów bukmacherskich. W pierwszej odsłonie kampanii – przygotowanej z okazji IEM Katowice – udział biorą gwiazdy światowej sceny esportowej – Wiktor „TaZ” Wojtas – ikona polskiego CS:GO, oraz Henry „HenryG” Greer – były komentator turniejów CS:GO, a obecnie manager jednej z topowych organizacji – Cloud9. Głównymi elementami działań są dedykowana oferta dla kibiców, szeroka komunikacja w internecie, a także w portalach społecznościowych oraz reklama outdoorowa realizowana trzeci rok z rzędu na terenie Katowic. W nowej kampanii STS łączy cyfrowy świat kibiców i influencerów z bukmacherskim, w którym fani dzięki swojej pasji mogą osiągać realne zyski.

Kibice esportowi są zaangażowani w swoje hobby na wysokim poziomie. Nagradzamy tę pasję. Wierzymy, że czas przeznaczony na grę lub śledzenie rozgrywek, przekłada się na kapitał wiedzy i doświadczenia. STS daje możliwość bezpośredniego ich przekształcenia w rzeczywisty zysk.


Jako lider polskiego rynku, który od lat mocno inwestuje w esport. Startując z kampanią przy okazji IEM pokazujemy jak ważne jest to wydarzenie dla fanów w Polsce i samej marki. Zależało nam, żeby w Katowicach można było poczuć esportową atmosferę


Paweł Rabantek, dyrektor marketingu STS

Jakie esportowe bonusy czekają na fanów?

W związku ze startem kampanii „Twój świat. Twoja wygrana.” STS przygotował atrakcyjne bonusy dla fanów esportu. Dwa z nich towarzyszyć będą rozgrywkom IEM 2021, a są to:

PULA 20 000 PLN 

Zapisz się do akcji, a następnie graj kupony AKO za min. 15 PLN z kursem min. 2,50 z min. 1 zdarzeniem esportowym. Każdy wygrany kupon weźmie udział w podziale puli 20 000 PLN. Każdy gracz może wygrać maksymalnie bonus za 5 wygranych kuponów.

Czas trwania: 15.2.2020 01:00 – 21.2.2021 23:59

EKSTRA KASA DO 50 PLN 

Zapisz się do akcji, a następnie graj esportowe zakłady AKO z kursem min. 1,85. Każdy wygrany kupon ze stawką min. 25 PLN to ekstra 10 PLN na konto bonusowe. W trakcie akcji każdy gracz może otrzymać maks. 50 PLN bonusu.

Czas trwania: 25.2.2020 01:00 – 28.2.2021 

Ponadto atrakcyjną opcją jest m.in. bonus CASHBACK 50”, dzięki któremu każdego tygodnia gracze mogą otrzymać zwrot do 50 PLN na konto bonusowe w razie niepowodzenia w obstawianiu kuponów na rozgrywki esportowe. 

Z kolei dla osób, które jeszcze nie mają konta w ramach STS, firma przygotowała dodatkowe bonusy, dzięki którym nowy użytkownik  otrzymuje 25 PLN tzw. freebet oraz bonus powitalny do 1200 PLN od depozytu i 200 PLN w ramach zakładu bez ryzyka

Pełna lista promocji i bonusów: https://www.sts.pl/pl/twoj-swiat-twoja-wygrana/

Tags: