IEM 2022 wraca do katowickiego Spodka! Uczestnicy już znani

iem katowice 2021 sts

Dwa lata bez IEM w tradycyjnym wydaniu to… o dwa lata za długo! W lutym 2022 ma być jednak tak, jak kiedyś. Organizatorzy turnieju CS:GO poinformowali, że mecze będą odbywały się na żywo w hali Spodek w Katowicach z udziałem fanów esportu!

Poprzednie edycje IEM inne niż zwykle

Katowicki Spodek, czyli kultowa hala, która gościła wiele wyjątkowych wydarzeń, w 2020 roku po pierwszy w historii nie wypełniła się fanami esportu podczas IEM 2020. Organizatorzy spodziewali się przyjazdu ok. 170 tysięcy pasjonatów CS: GO, ale wojewoda śląski postanowił, że IEM się odbędzie, ale bez udziału publiczności. W 2021 roku było jeszcze inaczej.

Organizatorzy robili wszystko, by choć trochę ta prestiżowa impreza przypominała klasyczny turniej. W styczniu 2021 roku okazało się to jednak niemożliwe. W związku z tym ESL Polska, czyli główny organizator IEM wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. „COVID-19 nadal stanowi ogromny problem dla bezpieczeństwa naszych ekspertów, graczy oraz pracowników. Zdecydowaliśmy, że przeniesiemy nasze Mistrzostwa do internetu, a co za tym idzie zespoły oraz gracze Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz Warcraft III będą grać z domów.”

Bilety na IEM ważne też w 2022 roku!

Organizatorzy odnieśli się również do sprawy zakupionych biletów przez panów esportu, w tym przede wszystkim CS: GO. Każdy fan miał do wyboru dwie opcje. Pierwszą było zatrzymanie zakupionego biletu, który nie straci ważności do kolejnej edycji IEM 2022. Jeśli ktoś nie był zainteresowany takim rozwiązaniem, może poprosić o zwrot poniesionych kosztów zakupu wejściówki na turniej. 

Więcej informacji dot. IEM 2022 znajduje się na stronie internetowej organizatora. Są też tam informacje o biletach, pulach dostępnych do nabycia. Co ważne, aby wziąć udział w wydarzeniu, uczestnik musi posiadać ważny Unijny Certyfikat COVID-owy.

IEM 2022 – milion w puli i powrót do Spodka

Warto podkreślić, że impreza w stolicy Górnego Śląska ma swoją markę i renomę. Z tego powodu IEM Katowice zaliczany jest do turniejów cyklu ESL Pro Tour, a samo miasto wojewódzkie zadeklarowało chęć organizacji turniejów co najmniej do 2023 roku. Dlatego w 2022 roku ma być jednak tak, jak w przeszłości.

Gra toczyć się będzie o prestiż, sławę oraz wysokie premie. Organizatorzy poinformowali o puli tegorocznych nagród. I tak w turnieju CS:GO pula będzie wynosiła okrągły milion dolarów, z czego najwięcej przypadnie oczywiście zwycięzcy całej imprezy.

CS:GO najważniejsze, czyli terminarz Intel Masters Extreme 2021

Turniej Counter-Strike: Global Offensive, który przyciągać będzie główną uwagę, należy co serii ESL Pro Tour W zawodach wezmą udział 24 zespoły z całego świata. IEM podzielono na trzy fazy. Poszczególne daty ich rozgrywania będą dopiero przedstawione, jednak już wiadomo, że mecze IEM 2022 odbędą się w dniach 15-27 lutego. Turniej będzie podzielony na części/fazy:

 • Faza Play-In
 • Faza Grupowa
 • Play-off

Czytaj także:


Drużyny IEM 2022 – znamy wszystkich uczestników

W połowie grudnia poznaliśmy drużyny, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia do głównego turnieju CS: GO podczas Intel Extreme Masters 2022. Jak można było przypuszczać, w Katowicach stawi się światowa czołówka tej esportowej gry.

W turnieju głównym IEM 2022 wystąpią:

 • Natus Vincere
 • G2 Esports
 • Heroic
 • FURIA
 • Vitality
 • Gambit
 • Virtus.pro
 • Team Liquid

Zanim jednak odbędzie się turniej główny, dojdzie do rywalizacji w turnieju Play-in IEM Katowice. W tej części zmagań udział weźmie aż 20 drużyn, w tym polski jedynak, czyli Wisła All in Games Kraków. O awans do turnieju głównego będzie im jednak trudno z uwagi na utytułowanych przeciwników, ja choćby: Astralis, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, czy GODSENT.

Zwycięzcy IEM w Katowicach:

2007 – PGS Gaming

2008 – mousesports

2009 – Fnatic

2010 – Natus Vincere

2011 – Natus Vincere

2012 – ESC Gaming

2016 – Fnatic

2017 – Astralis 

2018 – Fnatic 

2019 – Astralis 

2020 – Natus Vincere

2021 – Gambit Esports

2022 – ?

🎮 Zakłady bukmacherskie na esport znajdziesz w STS! Sprawdź kursy na IEM 2021 i typuj swoich faworytów!

IEM 2021 w Katowicach
fot. Norbert Barczyk / PressFocus

Kampania esportowa STS z gwiazdami i bonusami

W 2021 roku wraz z IEM ruszyła nasza kolejna kampania esportowa, powiązana właśnie z tym turniejem. Dla STS turniej ten jest wyjątkowo bliski, tak jak miejsce, czyli Katowice, gdzie mieści się centrala zakładów bukmacherskich. W pierwszej odsłonie kampanii – przygotowanej z okazji IEM Katowice – udział brały gwiazdy światowej sceny esportowej – Wiktor „TaZ” Wojtas – ikona polskiego CS:GO, oraz Henry „HenryG” Greer – były komentator turniejów CS:GO, a obecnie manager jednej z topowych organizacji – Cloud9. Głównymi elementami działań była dedykowana oferta dla kibiców, szeroka komunikacja w internecie, a także w portalach społecznościowych oraz reklama outdoorowa realizowana trzeci rok z rzędu na terenie Katowic. W kampanii STS łączył cyfrowy świat kibiców i influencerów z bukmacherskim, w którym fani dzięki swojej pasji mogą osiągać realne zyski.

Kibice esportowi są zaangażowani w swoje hobby na wysokim poziomie. Nagradzamy tę pasję. Wierzymy, że czas przeznaczony na grę lub śledzenie rozgrywek, przekłada się na kapitał wiedzy i doświadczenia. STS daje możliwość bezpośredniego ich przekształcenia w rzeczywisty zysk.


Jako lider polskiego rynku, który od lat mocno inwestuje w esport. Startując z kampanią przy okazji IEM pokazujemy jak ważne jest to wydarzenie dla fanów w Polsce i samej marki. Zależało nam, żeby w Katowicach można było poczuć esportową atmosferę


Paweł Rabantek, dyrektor marketingu STS
Kiedy odbędzie się IEM 2022?

15-27.02.2022

IEM 2022 – bilety. Gdzie szukać informacji?

Na stronie organizatora – ESL Pro Tour

Ile wynosi pula nagród?

Milion dolarów