Sportowiec Roku 2021. Kto faworytem do wygrania Plebiscytu?

sportowiec roku

Długa historia, prestiż i spora popularność. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Sportowca Roku znów wzbudza zainteresowanie po tym, gdy ogłoszoną listę nominowanych 20 sportowców. Kto jest faworytem? Jakie są typy?

W skrócie:

  • Będzie to 87. edycja plebiscytu
  • Najwięcej jest przedstawicieli królowej sportu, czyli lekkoatletyki
  • Na liście nominowanych znaleźli się zwycięzcy ostatnich edycji: Robert Lewandowski, Bartosz Zmarzlik, Kamil Stokch i Anita Włodarczyk
  • Faworytem zakładów bukmacherskich jest Lewandowski i Włodarczyk

Sportowiec Roku. Typy i kursy bukmacherskie

Plebiscyt organizowany przed najstarszy dziennik sportowy w Polsce i jedną z telewizji ma długie korzenie i wspaniałą tradycję. Mimo że często mówi się o wyborze najpopularniejszego, a nie najlepszego sportowca, to jednak cała nominowana i ogłoszona 20, osiągnęła w 2021 roku sporo.

Gdy tylko organizatorzy opublikowali listę wszystkich nominowanych sportowców, momentalnie pojawiły się i zakłady dot. zwycięscy. Analizując kursy można pokusić się o pierwsze prognozy faworytów.

W tym gronie nie ma raczej zaskoczeń, bo wymienić należy trójkę sportowców, która w ostatnich latach… wygrywała już Plebiscyt Sportowca roku. Najniższy kurs ma:

  • Robert Lewandowski – kolejne mistrzostwo Niemiec, kolejny tytuł króla strzelców Bundesligi i pobicie rekordy Gerda Mullera, czyli zdobycie 41 bramek w jednym sezonie ligi niemieckiej
  • Anita Włodarczyk – lekkoatletka, która zdominowała rzut młotem kobiet. Anita w Tokio 2020 dołożyła trzeci medal olimpijski zdobywając złoto na IO w stolicy Japonii.
  • Kamil Stoch – skoczek narciarski idealnie rozpoczął 2021 rok, bowiem wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Na Mistrzostwach Świata w Obersdorfie wywalczył brąz wraz z reprezentacją Polski. Sezon zimowych skoków narciarskich zakończył na 3. miejscu klasyfikacji Pucharu Świata

🏆 Typuj Sportowca Roku 2021 w STS!

Zwycięzca Plebiscytu Sportowca Roku 2020

W poprzedniej edycji Sportowcem Roku został wybrany Robert Lewandowski. Dla napastnika reprezentacji Polski i Bayernu Monachium był to drugi triumf, pierwszy miał miejsce w 2015 roku. „Lewy” miał za sobą udany rok, bo wygrał z Bayernem Ligę Mistrzów i ligę niemiecką, do tego zdobył Superpuchar Europy oraz Puchar i Superpuchar Niemiec. Został też królem strzelców Bundesligi.

Lewandowski w plebiscycie wyprzedził tenisistkę Igę Świątek oraz skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Czwarte miejsce zajął rajdowiec samochodowy Kajetan Kajetanowicz, a piąty był poprzedni triumfator plebiscytu, czyli żużlowiec Bartosz Zmarzlik.

Sportowcy Roku „PS” w XXI wieku

2020Robert Lewandowskipiłka nożna
2019Bartosz Zmarzlikżużel
2018Bartosz Kureksiatkówka
2017Kamil Stochskoki narciarskie
2016Anita Włodarczyklekkoatletyka
2015Robert Lewandowskipiłka nożna
2014Kamil Stochskoki narciarskie
2013Justyna Kowalczykbiegi narciarskie
2012Justyna Kowalczykbiegi narciarskie
2011Justyna Kowalczykbiegi narciarskie
2010Justyna Kowalczykbiegi narciarskie
2009Justyna Kowalczykbiegi narciarskie
2008Robert KubicaFormuła 1
2007Adam Małyszskoki narciarskie
2006Otylia Jędrzejczakpływanie
2005Otylia Jędrzejczakpływanie
2004Otylia Jędrzejczakpływanie
2003Adam Małyszskoki narciarskie
2002Adam Małyszskoki narciarskie
2001Adam Małyszskoki narciarskie

Pierwszego zwycięzcę Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” ogłoszono w 1926 roku i został nim Wacław Kuchar, który uprawiał aż 5 dyscyplin sportowych (lekkoatletykę, piłkę nożną, hokej na lodzie i łyżwiarstwo szybkie. Najwięcej zwycięstw odniosła Justyna Kowalczyk.

Jeśli chodzi o dyscypliny, to liderem jest lekkoatletyka (30 triumfów), która wyprzedza narciarstwo klasyczne oraz judo i kolarstwo szosowe. Jeśli w tym roku wygra Robert Lewandowski, to piłka nożna też będzie miała 5 zwycięstw.

Kto jest faworytem Plebiscytu na Sportowca Roku 2021?

W zakładach bukmacherskich jest to piłkarz – Robert Lewandowski.

Kiedy i gdzie odbędzie się ogłoszenie zwycięscy i rozdanie nagród?

Gala Mistrzów Sportu odbędzie się 8 stycznia 2022 roku w Warszawie.

Gala Mistrzów Sportu – transmisja. Gdzie oglądać?

W Polsacie