Raków Częstochowa vs Lech Poznań – Skorża wkracza do gry!

rakow vs lech typy

W meczu Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań obie drużyny będą szukać swojej optymalnej dyspozycji. Oczy wszystkich ze szczególną uwagę będą jednak obserwować postawę poznaniaków, których po raz pierwszy poprowadzi nowy trener, Maciej Skorża, który wrócił do „Kolejorza” po ponad 5 latach. Sprawdź nasze typy na to spotkanie!

25. kolejka Ekstraklasy. Raków vs Lech

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz?

  • Sobota, 17.04.2021, godz. 17:30
  • Stadion Miejski GIEKSA Arena (Bełchatów)

Transmisja telewizyjna

  • Canal+ Sport, Canal+ Sport 4K Ultra HD, Canal+ Sport 3, godz. 17:25

Raków Częstochowa – Lech Poznań. Aktualna forma, ostatnie wyniki

Raków

Po fatalnej serii trzech porażek, którymi częstochowianie zainaugurowali 2021 roku, zespół z północnej części województwa śląskiego ustabilizował swoją formę. W następnych 6 meczach 3 razy zremisował i 3 razy wygrał, choć nie były to zwycięstwa przekonujące, bo za każdym razem tylko jednobramkowe. To jednak wystarczyło do tego, aby Raków utrzymał 3. miejsce w tabeli, zachowując jeszcze szanse na wicemistrzostwo – tym bardziej że ma jeszcze zaległy mecz ze Stalą Mielec. Humory pod Jasną Górą są na pewno pozytywne, ponieważ w środę częstochowianie po raz drugi w swojej historii – a pierwszy od 1967 roku – awansowali do finału Pucharu Polski!

Lech

Nastroje w Poznaniu nie są zbyt dobre, bo „Kolejorz” gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. W ostatnich czterech kolejkach Lech nie wygrał ani razu, choć w poprzedni weekend osiągnął całkiem niezły rezultat, jakim był bezbramkowy remis w hitowym spotkaniu z rozpędzoną Legią Warszawa. Co ciekawe, w meczu ze stołecznymi piłkarzami poznaniacy po raz pierwszy w sezonie zagrali w systemie z trzema środkowymi obrońcami, zaskakując wszystkich obserwatorów. Debiutujący trener Maciej Skorża ponownie może zafundować rywalom jakąś niespodziankę.

Raków vs Lech. Dotychczasowe spotkania

Częstochowianie grają w Ekstraklasie dopiero w drugim sezonie z rzędu, w związku z czym ich najnowsza rywalizacja z Lechem nie ma zbyt długiej historii. Raków w ogóle zresztą nie pograł w najwyższej polskiej lidze zbyt dużo, bo poprzednio występował w niej tylko w latach 1994-98 – i mierzył się wówczas m.in. z Lechem. W ostatnich 3 latach oba zespoły grały ze sobą 5 razy – trzy razy w lidze, dwa razy w Pucharze Polski. Ich bilans jest mocno wyrównany, bo i jedni, i drudzy zwyciężali po dwa razy, raz remisując. Bilans goli kształtuje się nieco korzystniej dla „Kolejorza” i wynosi 9:8.

Typy bukmacherskie na mecz
Raków Częstochowa – Lech Poznań

Ekstraklasa jest ligą mocno losową, a w tym spotkaniu wynik wytypować będzie jeszcze trudniej. Dodatkowym znakiem zapytania będzie bowiem gra Lecha i to, jak poznaniaków ustawi Maciej Skorża. Bukmacher STS w roli faworyta widzi gospodarzy, za których zwycięstwo płaci 2,35, w zakładzie bez remisu 1,68, a w przypadku wygranej bądź remisu 1,38. Jeśli zaś chodzi o potencjalną wygraną Lecha, bukmacher wycenia ją kursem 3,10, w zakładzie bez remisu 2,20, a wygraną bądź remis ocenia na 1,61. Najmniej prawdopodobnym wynikiem według STS jest remis, wyceniony kursem 3,30.

Poznaniacy są zespołem, który – na co zwraca uwagę BetBooster – często remisuje pierwszą połowę, jak działo się w 10 z ostatnich 15 meczów, a co można obstawić po kursie 2,12. W 3 z 5 ostatnich meczów między Rakowem i Lechem padały przynajmniej 3 gole i taki scenariusz także można obstawić na stronie STS, gdzie mecz zakończony co najmniej 2,5 bramkami oznaczono kursem 2,05. Przynajmniej 3,5 gola w spotkaniu to z kolei kurs 3,55. Licząc wszystkie mecze Rakowa w 2021 roku, tylko w 3 z 9 padły więcej niż dwa gole – w związku z czym to, że sobotnie spotkanie zakończy się liczbą trafień mniejszą niż 2,5, można postawić po kursie STS 1,78.

⚽ Jesteś gotowy. Możesz wygrywać! Sprawdź kursy na mecze Ekstraklasy w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 15.04.2021

Tags: