Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa. Pojedynek medalistów

pogon vs rakow typy

Wydawało się, że mecz znajdujących się na podium Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa będzie spotkaniem, które wyłoni nowego wicemistrza Polski. Niestety, w ostatnich kolejkach szczecinianie pogubili trochę punktów, przez co już nie mają szans na prześcignięcie częstochowian – choć mecz tych drużyn i tak powinien przynieść sporo emocji. Sprawdź nasze typy!

30. kolejka Ekstraklasy. Pogoń vs Raków

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz?

  • Niedziela, 16.05.2021, godz. 17:30
  • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (Szczecin)

Transmisja telewizyjna

  • kanały pakietu Canal+, godz. 17:25

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa. Aktualna forma, ostatnie wyniki

Pogoń

Albo zwątpili, albo po prostu nie wytrzymali tempa wyścigu piłkarze ze Szczecina, którzy w 3 ostatnich kolejkach Ekstraklasy nie wygrali ani razu! Najpierw była sensacyjna porażka z walczącą o utrzymanie Stalą Mielec (0:1), a potem dwa remisy (po 1:1) z walczącymi jeszcze o europejskie puchary Zagłębiem Lubin oraz Wartą Poznań. Ogólnie zresztą 2021 rok jest w wykonaniu Pogoni dużo gorszy niż jesień ubiegłego roku – „Portowcy” ponieśli na wiosnę aż 5 ze swoich wszystkich 7 porażek! Z takim załamaniem trudno było walczyć z rozpędzonym Rakowem o wicemistrzostwo, nawet mimo faktu, że szczecinianie na początku roku zajmowali fotel lidera i wydawało się, że uciekną nie tylko częstochowianom, ale również (mistrzowskiej) Legii Warszawa.

Raków

Zespół spod Jasnej Góry narzekać natomiast nie może, bo ostatni raz gorycz porażki poczuł… 13 lutego, a więc ponad 3 miesiące temu! Od tamtego momentu Raków wygrał w lidze 8 spotkań, dorzucając do tego 4 remisy. W międzyczasie rzecz jasna piłkarze trenera Marka Papszuna sięgnęli po swój historyczny Puchar Polski, gdzie w finale pokonali (nie bez pewnych problemów) pierwszoligową Arkę Gdynia. Częstochowianie nie mają zamiaru odpuszczać nawet mimo faktu, że w ich przypadku wszystko jest już wyjaśnione. Pokazał to zresztą mecz z ostatniej kolejki, kiedy Raków podejmował Piasta Gliwice, czyli drużynę, która prezentuje się najlepiej spośród wszystkich walczących o 4. – czyli pucharowe – miejsce w Ekstraklasie. Gospodarzem spotkania będzie co prawda Pogoń, ale Raków nie ma żadnych kompleksów.

Pogoń vs Raków. Dotychczasowe spotkania

Historia spotkań tych zespołów nie jest jakoś przesadnie rozbudowana, tym bardziej że przecież Raków gra w Ekstraklasie dopiero swój drugi sezon po awansie – a w ogóle swój szósty w całym okresie istnienia klubu. Owszem, zespoły te mierzyły się ze sobą w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy ich bilans ułożył się idealnie równo – po 2 wygrane, 2 porażki i 2 remisy. Najnowsza historia to z kolei 3 mecze od 2019 roku – najpierw Raków wygrał 2:1, potem padł bezbramkowy remis, a 29 stycznia bieżącego roku lepsza okazała się Pogoń, zwyciężając 1:0.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa. Typy bukmacherskie

Mimo ostatniego zachwiania formy szczecinian, bukmacher STS właśnie w nich upatruje minimalnego faworyta tego spotkania, na co wpływ być może będą mieli powracający na trybuny kibice. Wygraną Pogoni można obstawić po kursie 2,60, w zakładzie bez remisu 1,80, a wygraną lub remis 1,42. W przypadku Rakowa kurs na zwycięstwo wynosi 2,90, w zakładzie bez remisu 2,02, a zwycięstwo lub remis 1,51. Remis w tym meczu można obstawić po kursie 3,10.

W ostatnich 3 spotkaniach tych zespołów padły łącznie tylko 4 gole, co nie zwiastuje niedzielnej kanonady. Podobną sugestie daje BetBooster, który zauważa, że w 3 z 4 ostatnich meczów Rakowa, które ten rozgrywał na wyjeździe, padało mniej niż 2,5 gola – co tym razem można obstawić po kursie 1,84. Także w 3 z 4 minionych wyjazdowych spotkań Rakowa – to również wskazuje BetBooster – tylko jedna drużyna strzelała gola lub padał bezbramkowy remis, co sprzyja zakładowi, że w tym meczu obie drużyny nie strzelą bramki – a kurs na takie zdarzenie wynosi 2,11.

Kursy na mecze Ekstraklasy znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Kursy aktualne na dzień 13.05.2021

Tags: