Liga Mistrzów – typy i analizy meczów Champions League

Blog » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów, czyli szczyt marzeń wszystkich piłkarzy. Śledzisz rozgrywki Champions League? Typy, analizy bukmacherskie i zapowiedzi meczów najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie znajdziesz na naszej stronie. Typuj Ligę Mistrzów w STS!

Kursy na Ligę Mistrzów

Strona 1 z 5 1 2 5

Kto wygra Ligę Mistrzów 2022/23? Typuj w STS!

Kto wygra Ligę Mistrzów? Kto strzeli najwięcej goli w najbliższym sezonie? Na naszej stronie publikujemy typy na mecze Champions League, przedstawiamy analizy drużyn, bilanse i statystyki. Sprawdź zapowiedzi i typuj Ligę Mistrzów w STS!

Kursy na Ligę Mistrzów

Liga Mistrzów Liga Mistrzów, czyli szczyt marzeń wszystkich piłkarzy. Europejskie rozgrywki najlepszych klubów od lat cieszą się ogromną popularnością wśród pasjonatów sportu i typujących wyniki meczów u bukmachera.

Typowanie wyników w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów jeśli chodzi o popularność w typowaniu wyników w skali roku, jak i poszczególnych miesięcy stale plasuje się w ścisłej czołówce zakładów bukmacherskich. Zdarza się, że mecze LM to TOP 3 najchętniej obstawianych rozgrywek nie tylko piłki nożnej, ale i wszystkich dyscyplin sportowych. Dlaczego typowanie wyników w Lidze Mistrzów jest tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że skupia najlepsze drużyny z wielu europejskich lig. Poza tym, zwłaszcza w fazie grupowej, mamy do czynienia z meczami wielkich firm z mniejszymi klubami. Są więc tzw. pewniaczki, a to przyciąga część graczy. Są też i hitowe starcia silnych drużyn z różnych lig. Kursy są wtedy wyższe, podobnie jak emocje na boisku. Oferta zakładów na Ligę Mistrzów zawsze jest szeroka i bogata. Co można obstawiać?
  • Poszczególne mecze, począwszy od pierwszych rund kwalifikacyjnych, przez fazę grupową i po fazę pucharową.
  • Zwycięzcę Ligi Mistrzów
  • Króla strzelców LM
  • Awans drużyn z poszczególnych grup i ich kolejność w każdej z grup
  • Awans polskiego klubu

Jak obstawiać Ligę Mistrzów?

Ligę Mistrzów po części obstawia się, jak większość krajowych rozgrywek ligowych i jak turniej w stylu Euro 2020. Z jednej strony mamy bogatą ofertę meczów (eliminacyjnych, grupowych i fazy pucharowej). Z drugiej strony mamy zakłady dodatkowe, jak: kolejność w grupie, finał i zwycięzcę. Z pewnością obstawiając Ligę Mistrzów trzeba być na bieżąco z sytuacją drużyn, ich rywali i sytuacji w danej grupie. Każda absencja lub też wydarzenia w rodzimej lidze mogą mieć wpływ na skład i na wynik meczu LM. Często drużyny, które są pewne awansu z grupy w ostatniej, 6. kolejce fazy grupowej wystawiają rezerwowy skład. Ważne jest też oczywiście losowanie i drabinka Ligi Mistrzów. Warto śledzić historię i bilanse drużyn, które ze sobą grają. Atut własnego boiska, pomimo zniesienia zasady "cenniejszych" bramek na wyjeździe ma bardzo duże znaczenie. Co ciekawe, statystycznie najpopularniejszymi wynikami Ligi Mistrzów w ostatnich latach są wyniki 2:1 i 1:2 (po niemal 10% przypadków). Najlepszymi strzelcami tych rozgrywek są Cristiano Ronaldo (37) i Leo Messi (35). Wiosną 2021 roku Robert Lewandowski wyprzedził Raula Gonzaleza i wspiął się na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów w historii. W sezonie 22/23 wyprzedził go Karim Benzema (34), spychając Lewego (33) ponownie na czwarte miejsce w klasyfikacji. Czytaj także:

Zwycięzcy Ligi Mistrzów w piłce nożnej*

  • 8 – Real Madryt
  • 4 – FC Barcelona
  • 3 – Bayern Monachium, AC Milan
  • 2 – Chelsea Londyn, Liverpool FC, Manchester United
  • 1 – Ajax Amsterdam, Borussia Dortmund, Olympique Marsylia, FC Porto, Juventus, Inter Mediolan
*od 1992 roku, czyli utworzenia Ligi Mistrzów (wcześniej był Puchar Europy)

Liga Mistrzów - puchar

Symbole Champions League

Champions League to także świetny produkt marketingowy, który generuje ogromne zyski. To uznano za creme de la creme europejskiej piłki. Mecze piłkarskich potęg niezmiernie elektryzują fanów, a przez lata Liga Mistrzów stała się też maszynką do zarabiania pieniędzy. Liga Mistrzów tak zyskała na znaczeniu, że wtorkowe i środowe wieczory z meczami urosły do rangi kultowych. Nic więc dziwnego, iż kibicom trudno było się pogodzić, gdy UEFA zmieniła godziny rozgrywania meczów Champions League z 20.45 na 21.00 i 18.55. Nie tylko godzina rozpoczęcia meczów LM stała się „kultową”. Popularna „kaszanka”, czyli hymn Ligi Mistrzów to utwór muzyczny, który zna chyba każdy kibic, nie tylko piłki nożnej. Co ciekawe hymn Champions League jest adaptacją hymnu koronacyjnego stworzonego przez Georga Friedricha Haendla. Kompozycję „Zadok the Priest” sparafrazował w 1992 roku Tony Britten, a wykonanie powierzono wybitnej brytyjskiej orkiestrze, często określanej mianem narodowej, czyli Royal Philharmonic Orchestra. Refren jest śpiewany w trzech językach: angielskim, francuskim i niemieckim. Do innych symboli Ligi Mistrzów należy puchar dla zwycięskiej drużyny. Charakterystyczne trofeum wykonane jest ze srebra, o masie 11 kg i wysokości 74 cm. Zwycięzca LM otrzymuje puchar na 10 miesięcy na wypożyczenie od UEFA. Zwycięzca dostaje także pomniejszoną kopię trofeum. Jeśli klub wygrał trzy razy z rzędu UEFA Champions League, otrzymuje takich samych rozmiarów kopię pucharu. Ta sama sytuacja zachodzi, jeśli klub zwyciężył pięciokrotnie w zawodach Pucharu Europejskich Mistrzów Krajowych i/lub Ligi Mistrzów. To jeszcze nie wszystko, bo zwycięzcy LM grają w kolejnych sezonach z honorową odznaką na lewym ramieniu koszulek.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?