Kategoria: EKSTRAKLASA

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa. Pojedynek medalistów+

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa. Pojedynek medalistów

Lech Poznań – Górnik Zabrze. Zakończyć sezon czymś pozytywnym+

Lech Poznań – Górnik Zabrze. Zakończyć sezon czymś pozytywnym

Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin. Ugrać tyle, ile się da+

Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin. Ugrać tyle, ile się da

Raków Częstochowa vs Arka Gdynia. Kto zdobędzie Puchar Polski?+

Raków Częstochowa vs Arka Gdynia. Kto zdobędzie Puchar Polski?

Wisła Kraków vs Cracovia. Święta Wojna o gród Kraka+

Wisła Kraków vs Cracovia. Święta Wojna o gród Kraka

Piast Gliwice vs Legia Warszawa. Mecz o puchary i walka o mistrzostwo+

Piast Gliwice vs Legia Warszawa. Mecz o puchary i walka o mistrzostwo

Lech Poznań vs Lechia Gdańsk. Pora naprawić własne błędy+

Lech Poznań vs Lechia Gdańsk. Pora naprawić własne błędy

Raków Częstochowa vs Lech Poznań – Skorża wkracza do gry!+

Raków Częstochowa vs Lech Poznań – Skorża wkracza do gry!

Ekstraklasa - blog STS

fot. Rafał Rusek / PressFocus

Ekstraklasa – wyniki, terminarz i analizy bukmacherskie

Jesteś fanem polskiej piłki nożnej? Świetnie trafiłeś! Na blogu STS znajdziesz wiele przydatnych informacji dla każdego kibica oraz gracza obstawiającego zakłady bukmacherskie! Na bieżąco publikujemy komentarze do ekstraklasowych spotkań, z których dowiesz się, jak Twoja ulubiona drużyna poradziła sobie w ostatnim meczu; poznasz wyniki meczów Ekstraklasy, których nie mogłeś oglądać na żywo, a także zapoznasz się z ekstraklasowym terminarzem najbliższych spotkań. Wszystkie te informacje pomogą Ci być na bieżąco z rozgrywkami polskiej Ekstraklasy, a lektura oraz analiza pozwoli Ci lepiej typować wyniki spotkań Ekstraklasy!

Sprawdź zakłady i kursy na Ekstraklasę!

Polska piłka nożna – Ekstraklasa najwyższą ligą rozgrywkową

Ekstraklasa to topowa polska liga piłki nożnej, w której uczestniczy 16 najlepszych polskich drużyn piłkarskich. Od sezonu 2019/20 na piłkarzy oraz kibiców czeka kilka zmian. Modyfikacje nie dotknęły terminarza Ekstraklasy – rozgrywki standardowo startują w lipcu, a kończą się w maju. Od wielu lat właśnie w tych miesiącach możemy oglądać zmagania piłkarzy najlepszej ligi piłki nożnej w Polsce. Zmiany dotyczą zasad rozgrywania meczów Ekstraklasy. Od sezonu 2019/20 w Ekstraklasie robi się „ciaśniej”, bowiem aż trzy drużyny spadną z Ekstraklasy. Do sezonu 2019/20 w strefie spadkowej lądowały dwa piłkarskie zespoły. Ze względu na większą liczbę klubów piłkarskich, które z Ekstraklasy zostaną zdegradowane do 1 ligi, na pewno kibice mogą liczyć na większe zaangażowanie piłkarzy oraz bardziej zacięte sportowe spotkania. Nikt bowiem nie chce się znaleźć w strefie spadkowej Ekstraklasy! Jak wiadomo, łatwiej jest spaść z Ekstraklasy niż do niej awansować, o czym boleśnie przekonało się kilka piłkarskich zespołów, które od lat próbują powrócić do Ekstraklasy.

Jest w tej sytuacji także dobra wiadomość. Powiększenie strefy spadkowej oznacza także więcej awansów z 1 ligi polskiej piłki nożnej do Ekstraklasy! Zatem każdy kolejny sezon to spadek trzech drużyn z Ekstraklasy oraz awans również trzech klubów piłkarskich z „zaplecza” Ekstraklasy. W jaki sposób zostaną wyłonione te trzy szczęśliwe drużyny piłkarskie? Dwie najlepsze z 1 ligi otrzymają awans bezpośredni, a o trzecie miejsce w Ekstraklasie będzie zacięta walka klubów piłkarskich, zajmujących w tabeli miejsca od 3 do 6. Mecze barażowe odbędą się w formule bez rewanżów.

Kolejną zmianą są terminy rozgrywanych meczów w Ekstraklasie. Zarząd najwyższej polskiej ligi piłki nożnej postanowił ograniczyć ilość meczów rozgrywanych w poniedziałki ze względu na niską frekwencję na trybunach. Poniedziałki są niezbyt fortunnym dniem na rozgrywanie meczów Ekstraklasy – dla wielu kibiców poniedziałek jest dniem pracującym, co znacząco odbija się na frekwencji. Teraz mecze Ekstraklasy będą skondensowane w piątki, weekendy oraz tylko w niektóre poniedziałki.

W Ekstraklasie to nie koniec nowości

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Ekstraklasy, którzy przebywają czasowo lub na stałe zagranicą! Sezon 2019/20 to też spore zmiany dla Polonii rozsianej po całym świecie, oczywiście pozytywne! Nie wyobrażasz sobie sezonu Ekstraklasy bez śledzenia piłkarskich meczów na żywo na stadionie lub na ekranie smartfonu/telewizora? Ekstraklasa wychodzi naprzeciw kibicom mieszkającym poza Polską! Mecze Ekstraklasy będzie można oglądać poprzez platformę ekstraklasa.tv, czyli serwis streamingowy. Dzięki ekstraklasa.tv możemy mieć dostęp do meczów Ekstraklasy na dowolnym urządzeniu – wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz opłacenie abonamentu. Ekstraklasa jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna zagranicą!

Najświeższe wiadomości z Ekstraklasy – bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz, aby nie ominęła Cię żadna ważna informacja dotycząca Ekstraklasy, koniecznie śledź blog STS! Jako kibic będziesz na bieżąco z wszelkimi wiadomościami z Ekstraklasy, a graczom zakładów bukmacherskich artykuły mogą pomóc w dokładniejszym typowaniu wyników meczy Ekstraklasy.