Kategoria: Bundesliga

Bayern vs Augsburg. Lewandowski chce pobić rekord!+

Bayern vs Augsburg. Lewandowski chce pobić rekord!

RB Lipsk vs Borussia Dortmund. Kto zdobędzie Puchar Niemiec?+

RB Lipsk vs Borussia Dortmund. Kto zdobędzie Puchar Niemiec?

Wolfsburg vs Borussia Dortmund. Spotkanie o wielką stawkę+

Wolfsburg vs Borussia Dortmund. Spotkanie o wielką stawkę

Wolfsburg vs Bayern Monachium. „Wilki” chcą ugryźć zmęczonego giganta+

Wolfsburg vs Bayern Monachium. „Wilki” chcą ugryźć zmęczonego giganta

RB Lipsk vs Bayern Monachium – pokonać osłabionego giganta+

RB Lipsk vs Bayern Monachium – pokonać osłabionego giganta

Bayern Monachium vs Borussia Dortmund. Klasyk niemieckiej Bundesligi.+

Bayern Monachium vs Borussia Dortmund. Klasyk niemieckiej Bundesligi.

W niemieckiej Bundeslidze przedsmak Ligi Mistrzów. RB Lipsk – Borussia Dortmund i Borussia M’gladbach – Bayern Monachium+

W niemieckiej Bundeslidze przedsmak Ligi Mistrzów. RB Lipsk – Borussia Dortmund i Borussia M’gladbach – Bayern Monachium

Bundesliga

Bundesliga, czyli liga niemiecka

Bundesliga to niemiecka liga rozgrywkowa. Warto zaznaczyć, że Bundesliga to nie tylko zmagania w piłce nożnej kobiet oraz mężczyzn, ale także inne sporty w Niemczech. Bundesligę spotkamy w hokeju na lodzie (Bundesliga mężczyzn i 2. Bundesliga mężczyzn), koszykówce (Bundesliga mężczyzn), piłce ręcznej (Bundesliga kobiet, 2. Bundesliga kobiet, Bundesliga mężczyzn, 2. Bundesliga mężczyzn), siatkówce (Bundesliga kobiet, 2. Bundesliga kobiet, Bundesliga mężczyzn, 2. Bundesliga mężczyzn), rugby (Bundesliga kobiet, 2. Bundesliga kobiet, Bundesliga mężczyzn, 2. Bundesliga mężczyzn) oraz w żużlu. Zdecydowanie jednak najbardziej popularnymi meczami są rozgrywki piłki nożnej mężczyzn w Bundeslidze. Starcia piłkarzy są na wysokim poziomie, przez co masa osób chętnie ogląda mecze piłkarskiej Bundesligi, jest to również jedna z ulubionych lig graczy zakładów bukmacherskich.

Sprawdź zakłady i kursy na Bundesligę!

Najpopularniejsza piłkarska Bundesliga

Z roku na rok widać, jak piłkarska Bundesliga jest coraz popularniejsza. Podczas meczów Bundesligi piłkarskie stadiony w Niemczech są zawsze wypełnione po brzegi. Zwłaszcza widać to, kiedy grają dwa najlepsze zespoły – Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund. Wtedy frekwencja jest wzorowa! W przypadku piłkarskiej Bundesligi nie chodzi tylko o sławę w kraju, ale przede wszystkimi należy zaznaczyć, że Bundesliga jest coraz bardziej ceniona na arenie międzynarodowej. Nadawcy telewizyjni zauważyli, że w Polsce wzrosła oglądalność rozgrywek piłkarskich niemieckiej Bundesligi. Najchętniej oglądane mecze to oczywiście starcia BVB z Bayernem. Co ciekawe większą publiczność przed telewizorami w Polsce przyciągają także rozgrywki piłkarskie niższej ligi – 2. Bundesligi. Zaskakujące jest zwłaszcza to, że Bundesliga jest wyjątkowo popularna w Chinach. Piłkarskie mecze ligi niemieckiej są dostępne w publicznej chińskiej telewizji CCTV, co pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Bundesliga została także doceniona przez jedną z chińskich firm, otrzymując prestiżową nagrodę w kategorii „No. 1 League Online in China”.

Bayern – najcenniejszy klub Bundesligi z Monachium

Bayern Monachium jest drużyną piłkarską Bundesligi, która na koncie ma nie tylko wiele sukcesów sportowych, ale także jest bardzo dobrze zarządzana pod względem finansowym. Wśród innych klubów Ligi Mistrzów Bayern plasuje się na 4 miejscu (wg zestawienia Forbes z 2018 roku). Miejsce na podium zajęli: Real Madryt, AS Roma oraz Juventus Turyn. Bayern jest zatem najwyżej klasyfikowanym zespołem ligi niemieckiej! Do tej pory średnia zarobków tego klubu piłkarskiej Bundesligi oscylowała w granicach 84 milionów dolarów. Bayern Monachium może także pochwalić się korzystnymi umowami sponsorskimi. Średnie roczne przychody z tego tytułu wynoszą około 121 milionów dolarów. Piłkarskie ligi czerpią dochody również z transmisji telewizyjnych. Największe przychody z tego tytułu ma angielska Premier League, jednak Bundesliga depcze jej po piętach, zajmując drugie miejsce w rankingu.

Lewy w Bundeslidze – z BVB do Bayernu

Lewy cały czas w świetnej formie w Bundeslidze! Swoją przygodę z najlepszą niemiecką ligą piłkarską zaczynał w Borussi Dortmund, z którą dwa razy zdobył mistrzostwo Niemiec, na swoim koncie w barwach BVB ma także krajowy puchar oraz superpuchar. Właśnie jako zawodnik Borussii Dortmund po raz pierwszy w swojej karierze został najlepszym strzelcem Bundesligi w sezonie 2013/2014. Kolejny sezon to już gra dla Bayernu Monachium. W barwach tego klubu Bundesligi Robert błyszczy jak diament. Po dwóch kolejkach w sezonie 2019/20 zdobył 5 punktów dla swojej drużyny, czyli wszystkie bramki na koncie Bayernu Monachium to jego zasługa! Zawodnik ten jest uważany za napastnika kompletnego – świetnie gra obiema nogami oraz głową, a także wyróżnia się ponadprzeciętną skutecznością. Mimo specjalizacji w grze ofensywnej, Lewy stanowi nieocenioną pomoc w obronie (w razie potrzeby). Co składa się na sukces tego zawodnika klubu Bundesligi? Oprócz umiejętności technicznych na wysokim poziomie, świetnie czyta grę przeciwników i potrafi inteligentnie wykorzystać dogodne sytuacje. Analizuje, przewiduje i odpowiednio reaguje. Piłkarz z najlepszej drużyny Bundesligi jest przez trenerów ceniony za swój profesjonalizm, dyscyplinę oraz dbanie o zdrowy tryb życia.