Kupon

  1. 1
  2. 2
  3. 3
list

Twój kupon jest pusty.

Dodaj zakład z oferty po lewej.

Wpisz numer kuponu z zakładów naziemnych:

Wprowadź numer kuponu

Numer kuponu powinien zawierać same cyfry.

Nie ma takiego kuponu

Gdzie szukać numeru kuponu?
Numer znajdziesz na wydrukowanym kuponie, pod datą przyjęcia zakładu lub pod kodem kreskowym.
ZAMKNIJ

Filtr rodzajów zakładów

Liga Mistrzów – najlepsze rozgrywki piłkarskie

Champions League – duże pieniądze, wielki prestiż


Nie ulega wątpliwości, że pod każdym względem Liga Mistrzów jest wyjątkowa. Rozgrywki w których grają ze sobą najlepsze drużyny z całej Europy i najlepsi piłkarze to gratka dla fanów piłki nożnej i zakładów bukmacherskich, ale nie tylko. Marka UEFA Champions League rosła latami i dziś nikt nie wyobraża sobie wtorkowych i środowych wieczorów bez tych rozgrywek. Dla klubów to także ogromne zyski. Sam awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów to kilkanaście milionów euro zysku. Najlepsze drużyny danych edycji dodatkowo zarabiają od 80 do 100 mln euro! LM to także okno wystawowe dla zawodników. Piłkarze z mniej znanych klubów mogą liczyć na transfer do lepszej ligi, a ci z topu kolejnymi świetnymi występami zapisują się w annałach Champions League.

LM marzeniem polskich klubów


Champions League to elitarne rozgrywki dla najlepszych klubowych drużyn piłki nożnej w Europie. Liga Mistrzów formalnie istnieje od 1992 roku i jest kontynuacją Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. Prawie trzy dekady rywalizacji najlepszych drużyn w Europie już za nami, a piłkarska elita swoje bramy otwarła dla polskich klubów tylko trzykrotnie. W LM zagrały jak na razie tylko dwa kluby z Ekstraklasy – Legia Warszawa i Widzew Łódź. Legia w Lidze Mistrzów pokazała się w sezonie 1995/96, gdy dotarła aż do ćwierćfinałów oraz w 2016 roku, gdy trafiła do niezwykle mocnej grupy z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem Lizbona. Widzew grał w Champions League w sezonie 1996/97 i rywalizował między innymi z triumfatorem tych rozgrywek – Borussią Dortmund. Zdecydowanie więcej było sezonów, gdy Liga Mistrzów pozostawała jedynie w sferze marzeń polskich klubów, które nie sprostały eliminacjom. Regulamin i zasady awansu do LM w ostatnich latach są modyfikowane i polskie kluby mają coraz dłuższą i trudniejszą drogę do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Finał Ligi Mistrzów jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych


Jak można się domyślać, finał Ligi Mistrzów to apogeum tych rozgrywek i mecz, który wspominany jest latami. Występ na najwyższym szczeblu Champions League to dla wielu piłkarzy najważniejsze zawodowe osiągnięcie. Finały Ligi Mistrzów do pewnego momentu były rozgrywane w środku tygodnia, ale od kilku lat przeniesiono je na sobotę, by jeszcze bardziej wzmocnić ich prestiż. Mecz dwóch najlepszych drużyn Europy rok w rok ściąga na trybuny różnych stadionów ponad 60 tysięcy widzów. Natomiast w telewizji i internecie to wyjątkowe sportowe wydarzenie oglądają setki milionów kibiców. Najwięcej razy w finale Ligi Mistrzów grały drużyny z Hiszpanii. Za ich plecami plasują się angielskie i włoskie kluby. Wiele razy o zwycięstwie w UEFA Champions League decydowały rzuty karne. Najbardziej niesamowity finał Ligi Mistrzów miał miejsce w 2005 roku, gdy AC Milan prowadził do przerwy z Liverpoolem 3:0, by w drugiej połowie stracić trzy gole i przegrać w serii rzutów karnych. Do dziś tamten pamiętny mecz nazywany jest „cudem w Stambule” od miejsca rozgrywania meczu.

UEFA Champions League marketingowym produktem


Jak wspominaliśmy te prestiżowe rozgrywki przechodziły i przechodzą przemianę. UEFA Champions League staje się produktem, dobrze opakowaną i napakowaną ligą. Z tego powodu zmienione zostały pory rozgrywania meczów tak, by mecze Ligi Mistrzów mogły zostać drożej sprzedane nadawcom telewizyjnym i internetowym. Do fazy grupowej coraz trudniej dostać się klubom z nieco słabszych lig. UEFA Champions League staje się coraz bardziej elitarna, a tort dochodów z tego tytułu dzielony jest przez największych i najbogatszych, czyli kluby z tzw. TOP 5, czyli najlepszych lig w Europie.