Zakłady bukmacherskie (93814 zakładów)
Wybierz filtr
Nowe wygrane
 • .. 02.02.2023
  701.55 zł
 • M.R. 02.02.2023
  321.63 zł
 • A.. 02.02.2023
  165.00 zł
 • 02.02.2023
  138.16 zł
 • T.P. 02.02.2023
  350.24 zł

Kupon

 1. 1
 2. 2
 3. 3
list

Twój kupon jest pusty.

Dodaj zakład z oferty po lewej.

Wpisz numer kuponu z zakładów naziemnych:

Wprowadź numer kuponu

Numer kuponu powinien zawierać same cyfry.

Nie ma takiego kuponu

Gdzie szukać numeru kuponu?
Numer znajdziesz na wydrukowanym kuponie, pod datą przyjęcia zakładu lub pod kodem kreskowym.
ZAMKNIJ

Filtr rodzajów zakładów

Liga Europy celem polskich klubów

LE – kontynuator Pucharu UEFA


Drugie najważniejsze europejskie rozgrywki przez lata przechodziły serię zmian. Niektóre były ewolucyjne, inne rewolucyjne, a efektem jest Liga Europy jaką mamy obecnie. LE to rozgrywki przypominające Ligę Mistrzów, ale dla drużyn, którym albo nie powiodło się w LM, albo wyżej mierzyć nie mogą. UEFA robiła wszystko, by nie był to tzw. puchar pocieszenia. Stąd liczne zmiany w regulaminie Ligi Europy. Obecnie Europa League ma fazę grupową, potem pucharową, a drużyna, która wygra, automatycznie zapewnia sobie awans do Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. W LE powetować smutki chcą sobie drużyny, które nie do końca mają za sobą udane mecze. Europa League to ogromna szansa dla zespołów m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej, którym łatwiej się dostać do tych rozgrywek niż do piłkarskiej elity. LE staje się coraz popularniejsza wśród kibiców i fanów zakładów bukmacherskich, a także coraz bardziej opłacalna dla klubów, bo UEFA dba, by pula nagród i bonusów w Lidze Europy wzrastała z roku na rok.

Finał Ligi Europy dwukrotnie w Polsce


Miejsca rozgrywania finału Ligi Europy są wybierane kilka lat wcześniej przez UEFA. LE promowana jest w całej Europie, zwłaszcza poza krajami z tzw. TOP 5. Nic więc dziwnego, że finał Ligi Europy dwukrotnie zagościł w Polsce. Pierwszy odbył się w Warszawie w 2015 roku. Sevilla pokonała na Stadionie Narodowym Dnipro 3:2. Kolejny finał Ligi Europy w Polsce zaplanowano na 2020 rok na stadionie w Gdańsku. Finał LE to drugie najważniejsze wydarzenie w piłce nożnej klubowej w Europie. Zwycięzca nie tylko awansuje do Ligi Mistrzów, ale i na początku kolejnego sezonu rozgrywa mecz o Superpuchar Europy ze zwycięzcą Champions League. Najwięcej razy finał LE wygrywały drużyny z Hiszpanii. Tuż za nimi plasują się Włosi i Anglicy.

Liga Europejska a drużyny z Ekstraklasy


Gdy polskie drużyny awansują do europejskich pucharów, to marzeniem jest Liga Mistrzów, a bardziej realnym celem Liga Europejska. Dostać się do fazy grupowej jednak nie jest tak łatwo. Sztuka ta do tej pory udała się tylko kilka razy polskim drużynom. LE zagościła na stadionach Legii Warszawa, Lecha Poznań i Wisły Kraków. Obecnie Europa League staje się coraz bardziej elitarna, poziom drużyn się podnosi i polskim zespołom coraz trudniej do niej awansować.

Europa League będzie miała konkurenta


Dwie dekady temu europejskie puchary składały się z trzech rozgrywek. Później to zmieniono i przez lata istniały tylko dwa puchary – Champions League i Europa League. UEFA ciągle jednak myśli, jak rozwijać swoje międzynarodowe rozgrywki, zwiększać ich prestiż i dochody. Od 2021 roku istnieć mają trzecie europejskie rozgrywki piłki nożnej - Europa Conference League. Ma to być puchar dla drużyn, którym nie udaje się awansować do obecnych rozgrywek. Pojawienie się ECL sprawi, że Liga Europy jeszcze zyska na znaczeniu i stanie się bardziej elitarna. Za kilka lat LE ma być poważana jak Champions League.

Liga Europy – wyniki dostępne od zaraz


Skoro przybywa rozgrywek międzynarodowych, jest coraz więcej meczów, to kibic może się pogubić kto z kim gra i gdzie. Coraz bardziej rozrasta się Liga Europy. Wyniki mogą więc umknąć. Aby tak się nie stało, warto śledzić LE, a także rezultaty meczów i statystyki strzelców w naszej aplikacji mobilnej. Przygotowaliśmy dla kibiców piłki nożnej wygodny i obszerny serwis. Znajdziesz tam też informacje na temat Ligi Europy. Wyniki można sprawdzać w każdej chwili oraz typować i obstawiać. W STS jest wiele piłkarskich lig. Wszystko przygotowane w przejrzystej formie, dlatego wystarczy zaledwie chwila, by zapoznać się z najważniejszymi informacjami.