Odpowiedzialna gra

Ograniczenia ustawowe to limity czasu na zawieranie zakładów oraz kwoty przeznaczonej na grę zgodnie z Regulaminem Odpowiedzialnej Gry zatwierdzonym przez Ministerstwo Finansów w dniu 20 maja 2017 r. każdy użytkownik jest zobowiązany do ustawienia limitów na grę.


Dzienne i miesięczne limity czasowe

Jest to określony czas pozostania zalogowanym na koncie Online, który liczony jest od momentu zalogowania się do momentu wylogowania. Pod uwagę brany jest czas zalogowania zarówno na komputerowej wersji strony STS.pl, stronie mobilnej m.sts.pl oraz aplikacji na iOS jak i Android. Należy ustawić dzienny limit czasowy (od 1h do 24h) oraz miesięczny limit czasowy (maksymalnie 744h). Po przekroczeniu tego czasu zawieranie zakładów nie będzie możliwe.


Dzienne i miesięczne limity kwotowe

Jest to określenie wartości środków pieniężnych przeznaczonych na zawieranie zakładów. Brane są pod uwagę stawki zakładów zawartych zarówno na koncie depozytowym jak i bonusowym. Należy określić dzienny oraz miesięczny limit kwoty na grę.


Zmiana ustawionych limitów

Każde podwyższenie limitu wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na jego aktywację: przy pierwszej zmianie - 24h, przy drugiej zmianie - 7 dni, przy trzeciej i każdej kolejnej - 3 miesiące. Zmniejszenie limitów odbywa się natychmiastowo. Dlatego ważną kwestią jest to, by ich ustawienie było przemyślaną decyzją.


Zawieszenie konta na 24h

Gracz ma możliwość blokady swojej aktywności na 24h. W tym czasie gracz nie może uczestniczyć w zakładach. Możliwość gry zostanie automatycznie uruchomiona po upływie czasu zawieszenia.


Samowykluczenie z gry

Gracz ma możliwość blokady gry na okres 3 miesięcy. W okresie wskazanym przez gracza decyzja o zawieszeniu aktywności jest nieodwołalna.


Zakłady sportowe to gra, w której przede wszystkim liczy się wiedza. Przy odrobinie ryzyka i dokładnej analizie spotkań sportowych, formy poszczególnych zawodników, okoliczności, w których rozegrany zostanie konkretny mecz, a także wielu innych czynników, można wygrać naprawdę duże pieniądze.

Ryzyko, które zapewnia emocje nieodłącznie związane z zakładami bukmacherskimi, powoduje jednak, że pieniądze można jednak też stracić. Dobrze wie o tym każdym, kto obstawia.

Dopóki kontroluje się swoje wydatki na zakłady i traktuje się je jako rozrywkę, a nie potencjalne źródło zarobków, wszystko jest w porządku. Problem może zacząć się pojawiać, gdy po kilku przegranych zakładach jedynym celem gracza staje się odegranie straconych pieniędzy.

STS promuje odpowiedzialną grę. Chcemy by zakłady sprawiały radość, a nie stawały się źródłem problemów. Jeśli obawiasz się, że możesz mieć kłopot, odpowiedz na poniższe pytania. Jeśli na więcej niż na siedem z nich odpowiedz brzmi twierdząco, skontaktuj się z profesjonalistami, którzy zajmują się problemami uzależnień.

 • Czy kiedykolwiek traciłeś czas przeznaczony na pracę lub szkołę z powodu hazardu?
 • Czy uprawianie hazardu powodowało kiedykolwiek, że twoje życie rodzinne stawało się nieszczęśliwe?
 • Czy hazard wpływał na twoją reputację?
 • Czy kiedykolwiek odczuwałeś wyrzuty sumienia po grze?
 • Czy kiedykolwiek uprawiałeś hazard, aby zdobyć pieniądze na spłatę długów albo by rozwiązać finansowe trudności?
 • Czy uprawianie hazardu powodowało zmniejszenie się twojej ambicji lub skuteczności?
 • Czy po przegranej czułeś, że musisz wrócić, tak szybko jak to możliwe, by odrobić swoje straty?
 • Czy po wygranej miałeś silny przymus, aby wrócić i wygrać więcej?
 • Czy często uprawiałeś hazard dopóki twoja ostatnia złotówka została przegrana?
 • Czy kiedykolwiek brałeś pożyczki, aby sfinansować swój hazard?
 • Czy kiedykolwiek sprzedałeś coś, aby sfinansować hazard?
 • Czy byłeś niechętny, aby użyć "hazardowych pieniędzy" na normalne wydatki?
 • Czy hazard powodował, że przestawałeś dbać o dobrobyt własny lub swojej rodziny?
 • Czy kiedykolwiek uprawiałeś hazard dłużej niż zaplanowałeś?
 • Czy kiedykolwiek grałeś, aby uciec od zmartwień i kłopotów?
 • Czy kiedykolwiek popełniłeś lub rozważałeś popełnienie nielegalnego czynu, aby sfinansować hazard?
 • Czy uprawianie hazardu powodowało, że masz kłopoty ze snem?
 • Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje wywołują w twoim wnętrzu impuls do hazardu?
 • Czy kiedykolwiek miałeś pragnienie, aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenia poprzez uprawianie hazardu przez kilka godzin?
 • Czy kiedykolwiek brałeś pod uwagę autodestrukcję lub samobójstwo w wyniku twojego hazardu?

Źródło: http://www.anonimowihazardzisci.org/20pytan.php

Gdzie szukać informacji o uzależnieniu od hazardu?

FAQ

Czym są ograniczenia ustawowe?

Zgodnie z Regulaminem Odpowiedzialnej Gry zatwierdzonym przez Ministerstwo Finansów w dniu 20 maja 2017 r. każdy użytkownik jest zobowiązany do ustawienia limitów na grę.

Czym jest limit czasowy?

Jest to określony czas pozostania zalogowanym na koncie Online, który liczony jest od momentu zalogowania się do momentu wylogowania. Pod uwagę brany jest czas zalogowania zarówno na komputerowej wersji strony STS.pl, stronie mobilnej m.sts.pl oraz aplikacji na iOS jak i Android. Klient ma możliwość ustawienia dziennego oraz miesięcznego limitu czasowego.

Czym jest limit kwotowy?

Jest to określenie wartości środków pieniężnych przeznaczonych na zawieranie zakładów. Brane są pod uwagę stawki zakładów zawartych zarówno na koncie depozytowym jak i bonusowym. Klient ma możliwość ustawienia dziennego oraz miesięczny limitu kwoty na grę.

Co się stanie po przekroczeniu wyznaczonego limitu czasowego lub kwotowego?

W zależności od ustawionego limitu będzie to brak możliwości zawierania jakichkolwiek zakładów z konta depozytowego jak i bonusowego.

Czy mogę zmienić ustalone limity?

Tak, limity można zmienić wyłącznie na komputerowej wersji strony STS.pl w zakładce “ODPOWIEDZIALNA GRA” po zalogowaniu się na konto Online.

Ile trwa zmiana ustalonych limitów?

W przypadku zmniejszenia limitów zmiany zostaną zastosowane natychmiast. Natomiast w przypadku zwiększenia ustalonych limitów wprowadzone zmiany zostaną zastosowane z opóźnieniem czasowym w zależności od ilości dotychczasowych zmian: pierwsza zmiana - 24 h, druga zmiana - 7 dni, trzecia i każda kolejna - 3 miesiące.

Jaka jest minimalna i maksymalna wartość limitu kwotowego, który można ustawić?

Minimalna kwota to 2 zł, a maksymalna 10 000 000 zł. Dotyczy to zarówno limitu dobowego jak miesięcznego.

Skąd mam wiedzieć, kiedy zmiana ustawień wejdzie w życie?

Informacje te można sprawdzić w zakładce “ODPOWIEDZIALNA GRA” po zalogowaniu się na konto Online. W akapicie z “ograniczeniami ustawowymi” można zobaczyć datę i godzinę, kiedy zmiana wejdzie w życie.

Czym jest zawieszenie zawierania zakładów?

Opcja ta powoduje możliwość zawieszenia swojej aktywności na koncie Online na okres 24h. W tym czasie gracz nie może zawierać jakichkolwiek zakładów. Możliwość gry zostanie automatycznie uruchomiona po upływie czasu zawieszenia.

Czym jest samowykluczenie z gry?

Opcja ta powoduje możliwość zawieszenia swojej aktywności na koncie Online na okres 3 miesięcy. W tym czasie gracz nie może zawierać jakichkolwiek zakładów. Możliwość gry zostanie automatycznie uruchomiona po upływie czasu zawieszenia.

Czy można anulować zawieszenie konta lub samowykluczenie?

Nie, w okresie wskazanym przez gracza decyzja o zawieszeniu aktywności jest nieodwołalna.

Skąd mam wiedzieć, kiedy ponownie będę mógł zawierać zakłady?

Wskazana informacja będzie widoczna wyłącznie na komputerowej wersji strony STS.pl w zakładce “ODPOWIEDZIALNA GRA” po zalogowaniu się na konto Online.

Czy można zmienić czas samowykluczenia na dłuższy niż 3 miesiące?

Nie.

Jaki jest minimalny i maksymalny limit czasowy, który można ustawić?

Minimalny limit czasowy na dobę to 1h, a maksymalny to 23h lub bez ograniczeń
Minimalny limit czasowy na miesiąc to 1h, a maksymalny to 743h lub bez ograniczeń.

Czy zakłady zawarte z konta bonusowego liczą się do limitu kwotowego?

Tak, zawarte zakłady z środków bonusowych wliczają się do limitu kwotowego.

Czy mogę dokonać zmiany limitów na aplikacji lub stronie mobilnej?

Nie, zmian można dokonać jedynie po zalogowaniu na komputerowej wersji strony STS.pl