6. kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych: Czy Vive Kielce znów pokona u siebie PSG?

vive kielce psg typy piłka ręczna

Środowy mecz Vive Kielce z Paris Saint-Germain (początek o 18:45) jest największym hitem 6. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania? Zapraszamy do sprawdzenia naszych typów bukmacherskich oraz porównania obu drużyn i ich bilansu wzajemnych spotkań!

Kto faworytem meczu Vive Kielce vs PSG? Typy bukmacherskie

Kto jest faworytem spotkania?Vive Kielce (kurs 2.05)Mistrzowie Polski wygrali dwa ostatnie mecze z PSG rozegrane w Kielcach. Są także jak dotąd niepokonani w Hali Legionów w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

Na korzyść mistrzów Polski na pewno przemawiają wyniki z obecnego sezonu Ligi Mistrzów, zwłaszcza pokonanie we własnej hali Telekomu Veszprem, Flensburga i FC Porto. Z kolei paryżanie nie radzą sobie na boiskach wysoko notowanych przeciwników, o czym świadczą wyjazdowe porażki z Telekomem i Barceloną. Dodatkowo dwa ostatnie mecze z Vive rozegrane w Kielcach PSG przegrało.

Ewentualne zwycięstwo raczej nie powinno jednak przyjść polskiej drużynie łatwo. PSG to dla niej niewygodny przeciwnik, co pokazuje niekorzystny ogólny bilans wzajemnych spotkań. Kielczanie na pewno nadal mają świeżo w pamięci wysoką (26:37) porażkę w Paryżu poniesioną w lutym tego roku.

Dlatego w zakładach bukmacherskich STS kursy na środowe spotkanie są dość zrównoważone, ale z lekką przewagą Vive Kielce. Jeśli trafimy zwycięstwo mistrzów Polski bukmacher wypłaci wygraną po kursie 2.05. W przypadku triumfu paryżan przelicznik wynosi 2.15.

🤾 Sprawdź kursy na piłkę ręczną! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 26.10.2021

Vive Kielce vs PSG. Porównanie klubów, ostatnie wyniki drużyn

Vive Kielce

Kielecki klub jest 18-krotnym mistrzem Polski w piłce ręcznej i pod tym względem nie ma sobie równych w krajowych rozgrywkach. Z najwyższego stopnia podium polskiej Superligi kielczanie nie schodzą od 2012 roku. Największymi sukcesami Vive w Lidze Mistrzów są: czterokrotny udział w Final Four, w tym wygranie tych rozgrywek w 2016 roku.

Obecną edycję Ligi Mistrzów piłkarze ręczni z Kielc rozpoczęli od dość niespodziewanej porażki z Dynamem w Bukareszcie. Później zanotowali jednak serię czterech zwycięstw z rzędu: z Telekomem Veszprem u siebie, z Motorem w Zaporożu, oraz z Flensburgiem i FC Porto w Kielcach. Daje im to aktualnie osiem punktów i drugie miejsce w grupie B. Po siedmiu kolejkach polskiej PGNiG Superligi Vive Kielce jest liderem z kompletem siedmiu zwycięstw.

Paris Saint-Germain

Paryżanie są ośmiokrotnymi mistrzami Francji w piłce ręcznej i są niepokonani na krajowym podwórku od 2015 roku. W całej historii francuskich rozgrywek nie mają jednak palmy pierwszeństwa. Pod względem liczby mistrzowskich tytułów (14) lepsze od PSG jest Montpellier. Ten klub przewyższa paryżan także pod względem sukcesów w Lidze Mistrzów (2 triumfy). Tymczasem Paris Saint-Germain może się pochwalić tylko jednym udziałem w finale – przegranym z Vardarem Skopje w 2017 roku.

W obecnym sezonie Champions League piłkarze ręczni PSG notują wyniki w kratkę: dwa razy wygrali (z Dynamem Bukareszt i Motorem Zaporoże u siebie) raz zremisowali (we Flensburgu) i dwa razy przegrali (z Telekomem Veszprem i z Barceloną na wyjeździe). Daje im to pięć punktów i zaledwie czwarte miejsce w tabeli grupy B. Za to we francuskiej LNH Division 1 PSG z kompletem siedmiu zwycięstw zajmuje pozycję lidera.

Ostatnie bezpośrednie spotkania

W ciągu pięciu ostatnich lat obie drużyny rozegrały pomiędzy sobą w Lidze Mistrzów dziewięć meczów. Ich ogólny bilans jest korzystny dla PSG: sześć zwycięstw do trzech porażek. Paryżanie czterokrotnie wygrywali z kielczanami u siebie, a dwa razy na wyjeździe. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo francuskiej drużyny miało jednak miejsce w 2018 roku, a dwa kolejne spotkania w kieleckiej Hali Legionów (w 2019 i 2020 roku) wygrali gospodarze.

Największy wpływ na tak korzystną dla PSG statystykę bezpośrednich spotkań z Vive Kielce ma sezon 2017/2018, w którym obie drużyny zagrały ze sobą łącznie cztery razy (po dwa w fazie grupowej i w ćwierćfinałach) i wszystkie te mecze wygrali paryżanie. Z kolei dla kielczan najbardziej pamiętny jest triumf w półfinale fazy Final Four w 2016 roku, który doprowadził ich do zwycięskiego finału z Veszprem i największego sukcesu w historii klubu.

Bilans czterech ostatnich meczów Vive Kielce i Paris Saint-Germain jest równy – po dwa zwycięstwa obu drużyn. W 2019 roku były to spotkania ćwierćfinałowe i w ostatecznym rozrachunku (po zwycięstwie u siebie i porażce na wyjeździe) dzięki lepszej różnicy bramek to mistrzowie Polski byli górą. W sezonie 2020/2021 oba zespoły spotkały się w fazie grupowej. W Kielcach było 35:33 dla Vive, a w Paryżu 37:26 dla PSG.

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Vive Kielce – PSG?

Środa 27 października, godzina 18:45
Hala Legionów (Kielce)

Gdzie będzie transmisja telewizyjna meczu Vive Kielce – PSG?

Eurosport 1

Tags: