Urugwaj vs Chile. Który z faworytów Copa America ma większe szanse w bezpośrednim starciu?

uruwaj vs chile copa america

Mecz Urugwaj vs Chile będzie ważną wskazówką co do dyspozycji obu drużyn. Zarówno Urugwaj jak i Chile są w gronie faworytów do strefy medalowej. Która drużyna okaże się lepsza w bezpośrednim starciu? Oto nasze typy!

Urugwaj vs Chile. Typy i kursy bukmacherskie

Obie drużyny prezentują bardzo podobną jakość i szanse w tym starciu są dosyć wyrównane. Bardzo doświadczona, chilijska drużyna nieźle weszła w turniej i z pewnością będzie chciała pójść za ciosem. Analitycy STS wystawili jednak niższy kurs na reprezentację Urugwaju, który aktualnie wynosi 2.11. Kurs na to, że mecz zakończy się wygraną piłkarzy Chile wynosi 3.30. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mecz Urugwaju z Chile zakończy się remisem. Kurs na taki wynik wynosi 3.40.

Urugwaj i Chile pokazały w meczach przed Copa America oraz w trakcie turnieju, że potrafią strzelać gole. W obu drużynach są dobrzy, ofensywni zawodnicy i wydaje się, że w trakcie ich poniedziałkowego meczu obie drużyny zanotują trafienia. Kurs na to, że obie drużyny strzelą gola wynosi 1.96. 

Każda z drużyn będzie chciała szybko strzelić gola w tym meczu i szybko podporządkować pod siebie grę. Oczekujemy zatem, już od początku Urugwaj i Chile narzucą ofensywną grę w celu poszukiwanego gola. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsza bramka w tym meczu padnie już w pierwszej połowie. Kurs na to zdarzenie w ofercie bukmachera wynosi 1.48. 

Kursy na Copa America znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Historia i bilans meczów Urugwaj vs Chile

Na przestrzeni historii, Chilijczycy są dla Urugwajczyków bardzo korzystnym rywalem. Pierwszy mecz między nimi odbył się już w 1910 roku w ramach „Mistrzostw Ameryki Południowej” i górą byli Urugwajczycy. Drużyna Los Charrúas w kolejnych latach wielokrotnie mierzyła się z Chile i za każdym razem wygrywała, Chile po raz pierwszy pokonało Urugwaj 3:0 w 1937 roku w rozgrywkach Copa America.

Historyczny bilans jest zdecydowanie po stronie kadry Urugwaju. W 76 meczach pomiędzy Urugwajem a Chile, 46 meczów zakończyło się zwycięstwem Urugwaju. W 19 meczach lepsi byli Chilijczycy natomiast w 17 starciach mecz kończył się bez wygranego.

Ostatnie pięć meczów to również korzystniejszy bilans Urugwajczyków. Na pięć ostatnich meczów, aż trzy zakończyły się zwycięstwem Urugwaju, dwa razy byli jednak piłkarze Chile, którzy wygrali w 2015 oraz 2016 roku w meczu Copa America oraz eliminacji do Mistrzostw Świata. 

Kiedy odbędzie się mecz Urugwaj vs Chile? Gdzie oglądać?

  • Piątek, 18.06.2021
  • Godz. 23:00 (czasu polskiego)

Transmisja telewizyjna

  • TVP Sport
Tags: