U-21 EURO: Starcie najlepszych w Krakowie!

Coraz mniej czasu dzieli nas od finału Mistrzostw Europy do lat 21, który odbędzie się dzisiaj o 20:45 w Krakowie. O zwycięstwo w całym turnieju zmierzą się ze sobą dwie najlepsze drużyny tych mistrzostw. Mowa oczywiście o reprezentacji Niemiec i Hiszpanii. Czekają nas wielkie emocje i grad bramek? 

Euro U-21 w Polsce dobiega końca. Wiele emocji mogliśmy przeżyć, oglądając nie tylko spotkania naszych „Młodych Orłów”, ale i innych reprezentacji europejskich. Po równych dwóch tygodniach od rozpoczęcia imprezy przyszedł czas na ostatni, finałowy mecz. Czy naszpikowana młodymi gwiazdami drużyna pod wodzą Alberta Celadesa wzniesie trofeum? A może te plany pokrzyżuje solidnie spisujący się bramkarz i cała linia obrony naszych zachodnich sąsiadów?

Skuteczny atak czy solidna obrona? 

Faworytem bukmacherów są oczywiście Hiszpanie (kurs na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry 1.90). W końcu z wszystkich potyczek w tym turnieju wychodzili zwycięską ręką. Są też niezwykle skuteczni: 12 bramek w 4 ostatnich spotkaniach robi wrażenie. Saul Niguez czy Marco Asensio – tych nazwisk „La Rojity” nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli dołożymy do tego Bellerina i Gaya otrzymamy naprawdę solidną drużynę na miarę przyszłych młodzieżowych Mistrzów Europy.

Aby jednak Hiszpanie takim tytułem mogli się z dumą chwalić, muszą dziś pokonać podopiecznych Stefana Kuntza. Sztuka ta może być ciężka, bo w bramce zobaczymy dziś Juliana Pollersbecka, który jest w świetnej formie, co już nie raz udowodnił na tym turnieju. Cała linia obrony Niemiec spisuje się dobrze, tracąc tylko 3 bramki przez cały turniej (jedną w fazie grupowej i dwie w półfinale z Anglikami). Jeśli w ataku „odpali” w końcu Davie Selke, to piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego mogą być w opałach.

Skuteczny atak czy solidna obrona – co dzisiaj będzie kluczem do zwycięstwa? Kto jest Twoim faworytem?

Typ analityka: Obie drużyny strzelą gola (kurs 1.70)

Tags: