TYLKO FUTBOL: Opłaca się grać przeciwko Arce!

Arka w ostatniej kolejce Ekstraklasy zagra w Lubinie i tylko zwycięstwo zapewni jej pewne utrzymanie, bez nerwowego wyczekiwania na wieści z Chorzowa. Tymczasem wiara w zwycięstwo „Miedziowych” może się opłacać! 

Fakt, że dla gdynian to najważniejszy mecz w tym sezonie, a Zagłębie bez względu na wynik zakończy ligę na 9. miejscu, wyraźnie znajduje odzwierciedlenie w kursach. 3,07 na wygraną podopiecznych Piotra Stokowca wydaje się wartościowe, biorąc pod uwagę, iż w rundzie zasadniczej, kiedy Arka zawitała do Lubina, kurs wynosił średnio jedynie 1,9.

Po znajomości? Nie ma opcji!

„X-factorem” tego spotkania jest kwestia sympatii kibicowskich między obydwoma klubami, które rzekomo miałyby sprawić, iż Zagłębie odpuści Arce to spotkanie lub wystawi juniorski skład. Być może lekko naiwnie, ale uważam, iż czasy takich procederów w polskiej Ekstraklasie bezpowrotnie minęły i Zagłębie, które w tym sezonie reprezentowało Polskę w europejskich pucharach, pragnie być rozpoznawane ze świetnego szkolenia młodzieży, a nie z odpuszczania spotkań i kreowania spadkowiczów.

Arka Gdynia od zdobycia Pucharu Polski, wygrała jedynie 1 z 5 spotkań ligowych (w tym zanotowała 3 porażki). W ostatnim spotkaniu na tle zdegradowanego Ruchu Chorzów, prezentowała się przeciętnie, miała spore problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych, a jedynego gola zdobyła dzięki kuriozalnemu błędowi arbitra.

Lubin Arka

Z kolei Zagłębie może żałować, że sezon się kończy, gdyż podopieczni trenera Stokowca złapali drugi oddech i w ostatnich tygodniach prezentują się rewelacyjnie (4 zwycięstwa z rzędu, 3 z nich różnicą 2 lub więcej goli).

„Miedziowi” też mają, o co grać!

Poza tym w kadrze Zagłębia znajduje się kilku piłkarzy, którzy mają szanse na powołanie do kadry U-21 na nadchodzące Mistrzostwa Europy (Buksa, Mazek, Kubicki oraz wracający po kontuzji Jach). Piątkowe spotkanie będzie ostatnią okazją, aby udowodnić trenerowi Dornie, że znajdują się w dobrej dyspozycji i zasługują na miejsce w kadrze.

Dlatego głęboko wierzę, że to spotkanie rozegra się w ramach zasad fair play, Zagłębie nie wystawi juniorskiego składu, a o utrzymaniu zadecydują piłkarskie argumenty, a nie sympatie kibicowskie. „Miedziowi” są faworytem tego spotkania, z racji na to, iż grają przed własną publicznością, znajdują się w lepszej formie oraz mają w swoich szeregach lepszych piłkarzy.

Typ Analityka STS-u: Wygrana Zagłębie Lubin (kurs 3,07 w STS)

We have a Problem with JSON here:
Either we got no JSON from the API. Or the basenode-parameter is not ok.
Switch on the Debugmode of the Plugin!

Propozycje typów z innych piątkowych spotkań grupy spadkowej:

  • Wisła Płock – Śląsk Wrocław (powyżej 2.5 gola w meczu – 1,60, Morioka strzeli – 3,75)
  • Ruch Chorzów – Górnik Łęczna ( obie drużyny strzelą bramkę – 1,55 )
  • Cracovia Kraków – Piast Gliwice (obie drużyny strzelą bramkę – 1,50)

Wszystkie mecze ostatniej kolejki w grupie spadkowej rozpoczną się w piątek (2 czerwca) o godz. 20:30.

Tags: