RB Lipsk vs Eintracht Frankfurt. Hit 25. kolejki Bundesligi.

Lipsk vs Eintracht typy

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 25. kolejki niemieckiej Bundesligi jest niedzielna potyczka RB Lipsk z Eintrachtem Frankfurt, a więc drugiej z czwartą drużyną ligowej tabeli. Sprawdź nasze typy na to spotkanie.

Bundesliga (25. kolejka): RB Lipsk – Eintracht Frankfurt

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz?

  • Niedziela, 14.03.2021, godz. 15:30, Red Bull Arena (Lipsk)

Transmisja telewizyjna

  • Eleven Sports 1, godz. 15:25

RB Lipsk vs Eintracht. Aktualna forma, ostatnie wyniki.

RB Lipsk

„Czerwone Byki” z Lipska są już jedyną drużyną niemieckiej Bundesligi, która podejmuje rękawicę w rywalizacji z Bayernem Monachium o mistrzowski tytuł. Podopieczni trenera Juliana Nagelsmanna wygrali sześć ostatnich meczów ligowych i tracą do lidera tylko dwa punkty. Póki co, będą też mogli skupić się już tylko na Bundeslidze, po tym jak Liverpool wyeliminował ich z Ligi Mistrzów. Do meczu z Eintrachtem RB Lipsk przystąpić może jednak znacznie osłabiony, bo prawdopodobnie nadal niezdolny do gry będzie Angelino.

Eintracht Frankfurt

Zespół z Frankfurtu jest największą rewelacją obecnego sezonu Bundesligi. Mało kto bowiem spodziewał się, że Eintracht będzie miał realne szanse na to, aby znaleźć się w czołowej czwórce tabeli. A dokładnie czwartą pozycję aktualnie zajmuje. 20 lutego podopieczni trenera Adi Huttera udowodnili, że nie ma w tym przypadku, sensacyjnie pokonując Bayern Monachium. Wygląda jednak na to, że to zwycięstwo chyba im zaszkodziło, bo w dwóch następnych meczach zdobyli tylko jeden punkt.

RB Lipsk vs Eintracht. Ostatnie bezpośrednie spotkania.

Bilans spotkań RB Lipsk i Eintrachtu Frankfurt jest idealnie równy. Obie drużyny grały ze sobą 10 razy, każda z nich wygrała po 3 razy, 4 razy padł remis. Remis jest także w bramkach 13:13. Po raz ostatni RB Lipsk i Eintracht Frankfurt zmierzyły się w rundzie jesiennej obecnego sezonu Bundesligi we Frankfurcie i wtedy też skończyło się na remisie – 1:1.

RB Lipsk vs Eintracht. Typy bukmacherskie.

Czy zatem warto obstawić wynik remisowy także w niedzielnym spotkaniu tych drużyn? Kurs w zakładach bukmacherskich STS jest dość kuszący – 3.85. Znacznie więcej można jednak zarobić typując zwycięstwo Eintrachtu Frankfurt – kurs 4.45. Najmniej opłacalne jest postawienie na zwycięstwo gospodarzy – kurs 1.77. Pomimo ostatnich porażek z przeżywającym kryzys Liverpoolem, w potyczce z Eintrachtem to jednak „Czerwone Byki” z Lipska są faworytami. Zwłaszcza, że nawet w tych przegranych meczach z „The Reds” pokazały się ogólnie z dobrej strony.

Ciekawe może być typowanie zakładów dotyczących przebiegu niedzielnego meczu. Przykładowo: objęcie prowadzenia przez gości. Według statystyk BetBoostera, Eintracht Frankfurt w 8 z 10 ostatnich meczów wyjazdowych jako pierwszy zdobywał gola. A kurs na takie wydarzenie w zakładach STS jest dość wysoki – 2.50. Inna statystyka mówi, że w 8 z 10 ostatnich wyjazdowych meczów Eintrachtu obie drużyny zdobyły gola. Kurs w takim przypadku wynosi 1.57.

Sprawdź kursy na Bundesligę w STS! Odbierz kod bonusowy STS i typuj wyniki! ⚽

Wszystkie kursy aktualne na dzień 11.03.2021

Adam Pisula