Ćwierćfinały Pucharu Polski. Ciekawe pary, kto faworytem?

puchar polski

W siedzibie PZPN rozlosowano pary ćwierćfinału PP i już można stwierdzić, że pierwsze dni marca 2022 zapowiadają się ciekawie. A jeszcze wcześniej, czyli w lutym odbędą się zaległe pucharowe derby Górnego Śląska pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze.

W skrócie:

 • Teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika w drodze do półfinału będzie miała Wisła Kraków
 • Szlagierowo zapowiada się mecz Piast/Górnik vs Lech Poznań
 • W Gdyni dojdzie do rewanżu za finał Pucharu Polski 2021
 • Na zwycięzcę Pucharu Polski czeka premia 5 mln zł.

Puchar Polski 2021/2022. Typy bukmacherskie

Od dłuższego czasu gracze mogą obstawiać zakład długookresowy na zwycięzcę tej edycji PP. Obecnie procentowe szanse poszczególnych drużyn przedstawiają się tak, że mamy do czynienia z trójką faworytów:

 • Legia Warszawa – 36%
 • Lech Poznań – 36%
 • Raków Częstochowa – 25%

Gdyby Puchar Polski zdobyła Olimpia Grudziądz, to kurs na takie zdarzenie wynosi aż 75.00!

Typy na poszczególne mecze są zdecydowanie bardziej zróżnicowane, bo i takie było losowanie par ćwierćfinałowych. A jako, że do meczów jeszcze wiele tygodni, to sytuacja może się zmienić. Przed ćwierćfinałami jeszcze zimowe okno transferowe, obozy przygotowawcze i start wiosennego grania w 2022 roku.

Puchar Polski – zwycięzca. Typy graczy STS

Nasi klienci walkę w Pucharze Polski postrzegają jako rywalizację dwóch klubów na L: Lecha i Legii. Aktualnie największe wkłady są właśnie na triumf klubu z Poznania lub Warszawy. Zaskakiwać może nawet spory procent zakładów na Górnika Łęczna. Oto szczegóły:

 • Lech Poznań – 35%
 • Legia Warszawa – 32%
 • Raków Częstochowa – 14%
 • Górnik Łęczna – 9%
 • Wisła Kraków – 7%
 • pozostali – 3%

dane na 6.12.2021

Kursy na piłkę nożną znajdziesz w STS!

Ćwierćfinał Pucharu Polski – pary

Legia Warszawa vs Górnik Łęczna

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to być może Puchar Polski dla Legii będzie jedyną szansą na grę w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Wszystko z powodu katastrofalnej gry w Ekstraklasie. Czołówka ligi mocno uciekła, a w warszawskim klubie jest wiele do naprawienia. W ćwierćfinale rywalem będzie Górnik Łęczna, czyli kandydat do spadku z Ekstraklasy. Przeszkoda dla Legii zdecydowanie do pokonania, a grając przy ul. Łazienkowskiej gospodarze zrobią wszystko, by zameldować się w półfinale.

Arka Gdynia – Raków Częstochowa

Powtórka i rewanż za finał Pucharu Polski 2021. 2 maja 2021 roku Arka już było o krok od triumfu w PP. Prowadziła po golu Mateusza Żebrowskiego w 57 minucie. Końcówka spotkania należała jednak do Rakowa, który rozgrywał najlepszy sezon w historii. Gole w 82 i 89 minucie dały częstochowianom triumf i wielki sukces. Arka, choć gra poziom niżej niż Raków zrobi wszystko, by zrewanżować się za tamten mecz. W Gdyni Rakowowi nie będzie łatwo.

Olimpia Grudziądz – Wisłą Kraków

Olimpia jest liderem grupy drugiej III ligi. To najniżej rozstawiony zespół, który wciąż gra w Pucharze Polski. Domowy mecz z Wisłą Kraków będzie dla nich wielkim świętem i szansą na sprawienie sensacji. Dla ekipy z Krakowa z kolei nadarza się okazja na awans do półfinału po wielu latach, bo w ostatnich edycjach „Biała gwiazda” częściej rozczarowywała. Faworyt jest tylko jeden.

Piast/Górnik vs Lech Poznań

Niezależnie od tego, kto zagra w tej parze, będzie to arcyciekawe widowisko. Grudniowy mecz Piasta z Górnikiem został przełożony na luty z powodu koronawirusa. Śląskie derby dostarczą emocji, a zwycięzcę czeka domowy mecz z głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. „Kolejorz” marzy o dublecie na 100-lecie istnienia klubu. Oj będzie się działo.

Wszystkie mecze odbędą się w dniach 1-3.03.2022

Nagrody w Pucharze Polski, czyli ile do podziału?

Puchar Polski w ostatnich latach zyskał na znaczeniu i prestiżu. Stało się tak dzięki bardziej medialnej otoczce, możliwości gry w europejskich pucharach oraz coraz większej premii finansowej. Ta rośnie z roku na rok. W tym sezonie pula nagród w PP wynosi bowiem 10 milionów złotych. Na jakie sumy mogą liczyć zespoły, które pozostały w grze?

 • 5 mln zł – dla zwycięzcy Pucharu Polski
 • 760 tys. zł – dla finalisty PP
 • 380 tys. zł – dla drużyn, które odpadną w półfinałach
 • 190 tys. zł – dla drużyn, które odpadną w ćwierćfinałach
Kto jest faworytem Pucharu Polski?

W zakładach bukmacherskich są to zespoły Lecha i Legii, które mają obecnie najniższy kurs.

Kiedy odbędą się mecze ćwierćfinałowe PP?

1-3 marca 2022.

Ile zarobi zwycięzcą Pucharu Polski?

5 mln zł