Liga Narodów siatkarek: Polska – Niemcy. Analiza i typy

polska niemcy siatkarki typy liga narodow

W poniedziałek o godz. 15:00 polskie siatkarki w kolejnym meczu Ligi Narodów zmierzą się z Niemkami. Tym razem to „Biało-Czerwone” są faworytkami do zwycięstwa. Dlaczego? Zapraszamy do naszej analizy i typów bukmacherskich!

Polska vs Niemcy. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Po raz ostatni kobieca siatkarska reprezentacja Niemiec wygrała z Polkami w 2014 roku w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Od tamtego czasu obie drużyny spotkały się siedem razy i wszystkie te mecze wygrywała reprezentacja Polski. Te najbardziej prestiżowe zwycięstwa „Biało-Czerwonych” z Niemkami miały miejsce na mistrzostwach Europy 2017 i 2019 oraz w dwóch poprzednich edycjach siatkarskiej Ligi Narodów (2018 i 2019). Czy teraz nasze siatkarki wygrają po raz kolejny?

Jak wskazują kursy w zakładach bukmacherskich STS, szanse są na to spore. Zwycięstwo drużyny Jacka Nawrockiego oznaczono stawką 1.37, a triumf podopiecznych Felixa Koslowskiego kursem 3.10. Najniżej wycenionym przez bukmachera dokładnym wynikiem jest 3:0 w setach dla Polski (kurs 2.80), a najwyżej – 3:0 dla Niemiec (kurs 11.50).

Ta dysproporcja stawek kursowych wynika nie tylko z historii ostatnich bezpośrednich spotkań obu drużyn, ale też z ich ostatnich dokonań na arenie międzynarodowej, o czym więcej poniżej…

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Niemcy. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

Polskie siatkarki po jedenastu meczach obecnej edycji Ligi Narodów zajmują jedenaste miejsce w klasyfikacji, z czterema zwycięstwami (Włochy, Korea, Kanada i Tajlandia) oraz siedmioma porażkami (Serbia, Turcja, Belgia, Dominikana, Holandia, Japonia, Brazylia). W tym roku żadnej drużynie nie grozi spadek, więc selekcjoner Jacek Nawrocki wykorzystuje rozgrywki do sprawdzenia siatkarek z głębokiego zaplecza kadry.

W dwóch pierwszych edycjach siatkarskiej Ligi Narodów Polki musiały walczyć o utrzymanie jako tak zwane „pretendentki”, więc wyniki miały większe znaczenie i były lepsze niż obecnie. W 2018 roku „Biało-Czerwone” zajęły w końcowej klasyfikacji 8. miejsce, a w 2019 zakwalifikowały się nawet do Final Six (ostatecznie zostały sklasyfikowane na piątej pozycji). Siatkarska reprezentacja Polski kobiet nie uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w 2018 roku, nie zakwalifikowała się również do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mistrzostwa Europy 2019 rozgrywane między innymi w Polsce podopieczne Jacka Nawrockiego zakończyły na czwartym miejscu. W ostatnim notowaniu rankingu FIVB kobieca reprezentacja Polski zajmuje 11. miejsce.

Reprezentacja Niemiec

Niemki jak na razie spisują się w siatkarskiej Lidze Narodów 2021 jeszcze gorzej od Polek. Wygrały tylko trzy mecze: z Holandią, Belgią i Koreą. Przegrały aż osiem spotkań: z Rosją, Chinami, Turcją, Kanadą, USA, Włochami, Tajlandią i Brazylią. Daje im to dopiero trzynaste miejsce w klasyfikacji.

Siatkarskiej Ligi Narodów kobieca reprezentacja Niemiec nigdy nie traktowała jednak zbyt prestiżowo, o czym świadczą wyniki poprzednich edycji. W 2018 roku – 11. miejsce w klasyfikacji końcowej, 2019 – 10. pozycja. Ostatnie mistrzostwa Europy w 2019 roku Niemki zakończyły na szóstym miejscu, a mistrzostwa świata w roku 2018 na jedenastym. Do Igrzysk Olimpijskich w Tokio drużyna selekcjonera Felixa Koslowskiego się nie zakwalifikowała. W rankingu FIVB zajmuje obecnie 13. miejsce.

Liga Narodów siatkarek: Polska – Niemcy. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Poniedziałek 14 czerwca, godz. 15:00

Transmisja telewizyjna

  • TVP 2 14:40
  • Polsat Sport 14:50

Adam Pisula