Starcie tytanów w półfinale French Open. Czy Roger Federer znajdzie sposób na Rafaela Nadala?

french open tenis

Piątkowy półfinał na kortach im. Rolanda Garrosa zapowiada się niezwykle ekscytująco, bo naprzeciw siebie na korcie staną dwie legendy tenisa – Hiszpan Rafael Nadal oraz Szwajcar Roger Federer. Choć zdecydowanym faworytem bukmacherów jest rozstawiony z nr 2 Nadal, to 37-letni Szwajcar (nr 3) zapowiada, że do Francji przyjechał z zamiarem pokonania Hiszpana na jego ulubionej nawierzchni.

Nadal królem kortów ziemnych

Rafa Nadal może jednak czuć się mocny i to z kilku powodów. Pochodzący z Majorki tenisista po raz 12. w karierze znalazł się w 1/2 finału Rolanda Garrosa. W przeszłości, gdy dochodził do najlepszej czwórki tego turnieju, zawsze zdobywał tytuł. Piątkowy mecz będzie zarazem dla niego 31. wielkoszlemowym półfinałem. Ćwierćfinałowa wygrana z japońskim tenisistą Kei Nishikorim (6:1, 6:3, 6:3) była 90. triumfem Hiszpana na kortach w Paryżu. Nadal ma jednak do wyrównania rachunki z Federerem. Szwajcar wygrał pięć ostatnich meczów z Hiszpanem. Mimo tego bilans bezpośrednich konfrontacji wciąż jest dla niego korzystny (23:15). Biorąc po uwagę mecze tylko na mączce, Rafa wygrał trzynaście razy z Rogerem, doznając tylko dwóch porażek.

To, że Roger jest w półfinale to dodatkowy smaczek. Dzieliliśmy ze sobą wiele ważnych momentów w naszych karierach i to będzie kolejny epizod oraz szczególna chwila. Jestem z tego powodu szczęśliwy i podekscytowany.

Rafael Nadal

Federer wciąż ma moc

Lata lecą, ale Roger nadal nie powiedział ostatniego słowa. Szwajcarski król tenisa znalazł się w wielkoszlemowym półfinale po raz 44. Ostatni raz jednak tak wysoko był w Australian Open w… 2018, gdzie zdobył tytuł. Dla Federera to ósmy półfinał French Open. Poprzednio w najlepszej czwórce paryskiej imprezy wystąpił jednak przed siedmioma laty, co tylko świadczy o powracającej dobrej formie i szansach na awans do finału turnieju w Paryżu.

Wróciłem na mączkę także dlatego, by zagrać z Rafą. Gdybym miał inny sposób myślenia i chciałbym tego uniknąć, nie grałbym na kortach ziemnych. Cieszę się, że będę mógł zagrać z Rafą, bo jeśli chcesz coś osiągnąć na mączce, musisz przejść przez mecz z nim.  Znam jego mocne strony. Zawsze jest szansa na pokonanie Rafy. W przeciwnym razie nikt nie przyszedłby na kort, bo wszyscy z góry znaliby wynik.

Roger Federer

Gdzie oglądać mecz Nadal vs Federer?

Nadal vs Federer
Tags: