Pogoń Szczecin z NK Osijek zagra z nowym logo na koszulce

W czwartek, 29 lipca, Pogoń Szczecin powalczy o awans do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Drużyna zmierzy się z chorwackim zespołem NK Osijek. STS – największy polski bukmacher, który działa również na kilku europejskich rynkach – w porozumieniu z klubem ze Szczecina udostępnił miejsce na rękawku koszulek Fundacji Sport Twoją Szansą.  Powód? Chorwackie prawo. 

Pierwszy mecz 2. rundy eliminacji do fazy Grupowej Ligi Konferencji pomiędzy Pogonią Szczecin a NK Osijek, rozgrywany na miejskim stadionie im. Floriana Krygiera, zakończył się bezbramkowym remisem. Sytuacja w sprawie awansu do kolejnej rundy jest więc otwarta. Wszystko rozstrzygnie się w rewanżu, który odbędzie się w czwartek, 29 lipca, w Chorwacji. 

Miejscowe prawo zabrania promocji firm bukmacherskich, które nie mają chorwackiej licencji na prowadzenie działalności. W związku z tym piłkarze Pogoni Szczecin nie będą mogli wystąpić ze znakiem swojego sponsora, firmy STS, na koszulkach. Logotyp bukmachera zastąpi logo Fundacji Sport Twoją Szansą

Wierzę, że inicjatywa udostępnienia miejsca na koszulkach Fundacji Sport Twoją Szansą wesprze działalność organizacji. Naszą akcją chcemy też zwrócić uwagę na największy problem, z którym zmagają się legalni bukmacherzy w Polsce, a który stanowi rosnący poziom szarej strefy. Obecnie blisko 50 proc. rynku online jest w rękach międzynarodowych graczy świadczących usługi poza polskim prawem. Obroty wygenerowane przez nielicencjonowanych operatorów w 2020 roku wyniosły 12,6 mld zł. Traci na tym budżet państwa – ponad 600 mln zł każdego roku – oraz polskie firmy działające legalnie i płacące w Polsce podatki.


Mateusz Juroszek, prezes STS

To nie pierwsza tego typu akcja zainicjowana przez STS. Wcześniej logo Fundacji Sport Twoją Szansą pojawiło się na koszulkach Lecha Poznań, w których piłkarze zagrali w meczach wyjazdowych w eliminacjach do europejskich pucharów w sezonie 2020/2021. Po zakończeniu przez Kolejorza udziału w rozgrywkach trykoty trafiły na licytację, z których dochód wsparł podopiecznych fundacji. Ten sam scenariusz zostanie zrealizowany w przypadku koszulek Pogoni Szczecin. 

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Do tej pory fundacja wsparła m.in. reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz i Ewę Ochocką, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno, Akademię Leszka Blanika czy Fundację na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej. 

Tags: