Czy reprezentacja Polski sprawi niespodziankę w Mistrzostwach Europy U21?

Polscy piłkarze na Mistrzostwach Europy U21

Turniej rozpocznie się w niedzielę, a już w pierwszym meczu Polska U21 zagra z reprezentacją Belgii (18.30). Nieco później, bo o 21.30 na boisko wybiegną gospodarze Włosi, którzy zagrają z Hiszpanią.

Trudni rywale biało-czerwonych

Sam awans zespołu prowadzonego przez trenera Czesława Michniewicza jest dużym sukcesem, bo przed długie lata Polski brakowało w turnieju finałowym (wyjątkiem były poprzednie MME rozgrywane w Polsce). Awans udało się osiągnąć sprawiając sporą niespodziankę, bo biało-czerwoni pokonali w meczach barażowych faworyzowaną Portugalię. W pierwszym spotkaniu w Zabrzu było 0:1, ale w rewanżu Polską wygrała 3:1. Los nie był jednak łaskawy i biało-czerwoni trafili do grupy A z gospodarzami i piekielnie mocną Hiszpanią.

ME U21 rozpoczynamy meczem z Belgią

Wydaje się, że teoretycznie najłatwiejszym przeciwnikiem będzie Belgia, z którą Polska zainauguruje turniej. Faworytem jednak nie jesteśmy. – Wszyscy rywale bazują na technice, taktyce i szybkości. Belgowie bardzo dobrze grają z kontrataku, mają świetnych skrzydłowych, w eliminacjach nie stracili bramki. Włosi to nowa-stara reprezentacja, wszyscy dobrze się znają. Wielu zawodników z pierwszej reprezentacji trafiło do kadry U21. Hiszpanie to połączenie tego wszystkiego. Kreatywność, swoboda w operowaniu piłką, różnorodne budowanie akcji, oparte na intuicji zawodników, podejmowanie mądrych wyborów w odpowiednich momentach. Z takimi rywalami gra się najtrudniej – charakteryzuje grupowych rywali trener Czesław Michniewicz.

Dawid Kownacki zagra od pierwszej minuty?

Gdzie szukać więc atutów? Na pewno polska drużyna jest bardzo zgrana i tworzy paczkę dobrych kolegów. Eliminacje i mecze barażowe mocno ich zjednoczyły. Sztab szkoleniowy pokazał, że potrafi szczegółowo przeanalizować każdego rywala i znaleźć jego słabe punkty. Skład reprezentacji Polski U21 jest łatwy do przewidzenia, a jednym z niewielu znaków zapytania jest występ Dawida Kownackiego. Kapitan i napastnik biało-czerwonych w ostatnim czasie był kontuzjowany i przechodził rehabilitację. – Do drużyny dołączę w ostatniej chwili. Już na miejscu we Włoszech będę miał dwa lub trzy treningi i po nich zdecydujemy, czy zagram w pierwszym meczu z Belgią. Doktor twierdzi, że będę gotowy. Decyzję o występie oczywiście podejmie trener – mówi piłkarz niemieckiej Fortuny Duesseldorf.

Polscy piłkarze od czwartku we Włoszech

Reprezentacja Polski zameldowała się w hotelu w Modenie w czwartkowy wieczór. Pierwszy trening biało-czerwoni odbyli w Spilamberto. Mecz otwarcia turnieju Polacy rozegrają w niedzielę o 18.30 w Reggio nell’Emilia, gdzie na co dzień występuje Sassuolo Calcio. Rywalem Polaków będzie Belgia. W środę zmierzą się z Włochami, w sobotę z Hiszpanią.

Tags: