5. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi znów na raty

zuzlowa ekstraliga 5 kolejka typy

Nie mają w tym roku szczęścia do pogody organizatorzy meczów żużlowej PGE Ekstraligi. Dwa niedzielne spotkania poprzedniej 4. kolejki zostały przełożone na 23 maja. Również najbliższa 5. kolejka zostanie rozegrana na raty, bo zaplanowane na piątek mecze Motoru Lublin z Apatorem Toruń i GKM Grudziądz z Unią Leszno przesunięto na 21 maja. Miejmy nadzieję, że przynajmniej niedzielne spotkania odbędą się zgodnie z pierwotnym planem.

Terminarz 5. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław

  • 09.05. 16:30 (transmisja w nSport+)

Falubaz Zielona Góra – Stal Gorzów

  • 09.05. 19:15 (transmisja w nSport+)

Motor Lublin – Apator Toruń

  • 21.05. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

GKM Grudziądz – Unia Leszno

  • 21.05. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław. Typy bukmacherskie.

Gospodarze niedzielnego meczu rozpoczęli sezon od dwóch porażek 41:49: u siebie z Unią Leszno 11 kwietnia i z Motorem w Lublinie 23 kwietnia. W trzeciej kolejce takim samym stosunkiem punktów pokonali Falubaz Zielona Góra, a ich spotkanie ze Stalą Gorzów w ramach 4. kolejki PGE żużlowej Ekstraligi zostało przełożone na 23 maja. Liderem Włókniarza jest póki co Leon Madsen, który zgromadził w tych trzech meczach w sumie 39 punktów. Rozczarowuje na razie nowy nabytek – Kacper Woryna (8 punktów). Jeden z liderów Sparty Wrocław Tai Woffinden w przegranym meczu z GKM w Grudziądzu miał wypadek, na skutek którego złamał łopatkę. Osłabieni brakiem Brytyjczyka wrocławianie doznali dotkliwej porażki także w spotkaniu z Motorem w Lublinie i znaleźli się na samym dnie ligowej tabeli. Mecz Sparty z Unią Leszno w poprzedniej kolejce został odwołany, co akurat dla wrocławian było w tej sytuacji korzystne. Jak donoszą media, na niedzielny mecz w Częstochowie Woffinden ma już być gotowy, ale pod znakiem zapytania stoi jego dyspozycja.

Nasz typ: Włókniarz Częstochowa

Falubaz Zielona Góra – Stal Gorzów. Typy bukmacherskie.

Falubaz po czterech kolejkach PGE Ekstraligi ma na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki. Wygrał w drugiej kolejce na własnym torze z GKM Grudziądz, a przegrał na inaugurację z Apatorem w Toruniu, w 3. kolejce z Włókniarzem w Częstochowie i przed tygodniem u siebie z Motorem Lublin. W tym ostatnim meczu najwięcej punktów zdobyli: Patryk Dudek (15) i Matej Zagar (12). Żużlowcy z Gorzowa są w znakomitej formie. Jako jedyna drużyna PGE Ekstraligi nie przegrali jeszcze meczu, ale rozegrali ich tylko trzy, bo spotkanie 4. kolejki z Włókniarzem Częstochowa zostało przełożone. Liderem Stali jest oczywiście Bartosz Zmarzlik – Indywidualny Mistrz Świata, którego motocykle prezentują na torze niesamowitą prędkość. Dzielnie sekunduje mu w zdobywaniu punktów Martin Vaculik.

Nasz typ: Stal Gorzów

Motor Lublin – Apator Toruń. Typy bukmacherskie.

Lublinianie po rozegraniu czterech meczów, z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki, zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Najbardziej zacięte spotkanie stoczyli w ubiegły piątek w Zielonej Górze z miejscowym Falubazem, który pokonali w stosunku 46:44. Zwycięstwo mogło być jednak bardziej okazałe, gdyby nie kilka awarii sprzętu. Z bardzo dobrej strony po raz kolejny w tym sezonie pokazali się juniorzy Motoru Lublin, którzy tym razem zgromadzili w sumie 16 punktów. Najlepszy wynik indywidualny osiągnął dla lubelskiego zespołu Grigorij Łaguta – 11 punktów. Bilans torunian po czterech meczach to dwa zwycięstwa i dwie porażki. W ostatniej kolejce Apator rozgromił u siebie GKM Grudziądz 55:35, a klasą dla siebie był Robert Lambert, który zdobył 14 punktów. Drugim najlepiej punktującym był Chris Holder – 12 oczek. Motor ma jednak bardziej zrównoważony skład, a szalę zwycięstwa mogą przeważyć juniorzy.

Nasz typ: Motor Lublin

GKM Grudziądz – Unia Leszno. Typy bukmacherskie.

W zespole z Grudziądza nie dzieje się dobrze. GKM przegrał trzy z czterech rozegranych meczów, więc zwycięstwo na inaugurację sezonu ze Spartą Wrocław można uznać za miłe złego początki, a z każdą kolejką jest gorzej. W ubiegły piątek grudziądzanie doznali najbardziej dotkliwej porażki – 35:55 z Apatorem w Toruniu. Jedynym jasnym punktem  drużyny był duński weteran Nicki Pedersen, który zgromadził 14 punktów w sześciu startach. Obrońcy mistrzowskiego tytułu, czyli Unia Leszno zainaugurowała rozgrywki PGE Ekstraligi od porażki ze Stalą Gorzów, ale dwa następne mecze wygrała. Nie były to jednak łatwe zwycięstwa, szczególnie dotyczy to potyczki z Apatorem Toruń w trzeciej kolejce. W minioną niedzielę w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi Unia Leszno miała zmierzyć się we Wrocławiu ze Spartą, ale mecz został przełożony na 23 maja.

Nasz typ: Unia Leszno

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Adam Pisula

Tags: