PGE Skra i ZAKSA walczą w Lidze Mistrzów siatkarzy

PGE Skra - Zaksa bukmacher

Już we wtorek dojdzie do kolejnego polskiego starcia w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Pełniący rolę gospodarzy drugiego turnieju grupy A siatkarze PGE Skry Bełchatów zagrają ze znajdującymi się w znakomitej formie mistrzami Polski z Kędzierzyna-Koźla. To będzie mecz o pierwsze miejsce w grupie, bo pozostałe drużyny powinny być tylko tłem dla ZAKSY i Skry.

Czas na 2. rundę turniejów Ligi Mistrzów

W obecnym sezonie Ligi Mistrzów siatkarzy faza grupowa rozgrywana jest w innej formule niż dotychczas. Zamiast sześciu kolejek, w których po cztery zespoły z każdej grupy grają ze sobą systemem mecz i rewanż, w każdej grupie zaplanowano po dwa turnieje, w których drużyny rozgrywają ze sobą po jednym meczu siatkówki. W fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów 20 drużyn zostało podzielonych na pięć czterozespołowych grup. Zwycięzcy każdej grupy awansują do fazy pucharowej, a stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. We wszystkich grupach rozegrano już pierwsze turnieje: w dniach 1-3 grudnia grupa E, w dniach 8-10 grudnia grupy A, B i C oraz 15-17 grudnia grupa D. Teraz przed nami druga runda turniejów, po których rozegraniu poznamy skład ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy sezonu 2020/2021.

PGE Skra Bełchatów w roli gospodarza

Jako pierwsza (w dniach 26-28 stycznia) drugi turniej Ligi Mistrzów rozegra grupa A, w której występują dwie polskie drużyny: PGE Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz turecki zespół Fenerbahce Stambuł i belgijski Lindemans Aalst. W pozostałych grupach drugie turnieje odbędą się w dniach 9-11 lutego. Gospodarzem najbliższego turnieju grupy A będzie PGE Skra Bełchatów, a jego program przedstawia się następująco…

Program turnieju grupy A Ligi Mistrzów w Bełchatowie

Wtorek, 26.01        

  • 18:00   Lindemans Aalst – Fenerbahce Stambuł
  • 20:30   PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle


Środa, 27.01

  • 18:00   Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów
  • 20:30   Fenerbahce Stambuł – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle


Czwartek, 28.01

  • 18:00   Fenerbahce Stambuł – PGE Skra Bełchatów
  • 20:30   Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst

ZAKSA wywiązała się z roli faworyta

Gospodarzem pierwszego turnieju grupy A była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w Lidze Mistrzów występuje pod nazwą Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski byli faworytami turnieju i wywiązali się ze swej roli wzorowo, kończąc go z kompletem zwycięstw i bez straconego seta. Zadowoleni mogli być także siatkarze PGE Skry Bełchatów, pomimo porażki z ZAKSĄ. Dwaj pozostali rywale nie sprawili bełchatowianom już jednak większych problemów (choć Fenerbahce urwało jednego seta) i zakończyli oni turniej na drugim miejscu, co daje im dość spore szanse na awans do fazy pucharowej.

Wyniki turnieju w Kędzierzynie-Koźlu

Lindemans Aalst – Fenerbahce Stambuł2:3
PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle0:3
Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów0:3
Fenerbahce Stambuł – Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle0:3
Fenerbahce Stambuł – PGE Skra Bełchatów1:3
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst3:0

Tabela grupy A Ligi Mistrzów

1. Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle3 3-0 99:0
2. PGE Skra Bełchatów32-166:4
3. Fenerbahce Stambuł 31-224:8
4. Lindemans Aalst30-312:9

Czy Skra powalczy o pierwsze miejsce?

Warunkiem podstawowym, który siatkarze z Bełchatowa muszą spełnić, aby zapewnić sobie co najmniej drugie miejsce w grupie A z na tyle pokaźnym dorobkiem punktowym, żeby wystarczył on do awansu, jest pokonanie Lindemans Aalst w środę i Fenerbahce Stambuł w czwartek, najlepiej w trzech setach. Oczywiście podopieczni trenera Michała Gogola nadal mają także szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, ale musieliby pokonać we wtorek ZAKSĘ, co przy obecnej formie drużyny prowadzonej przez trenera Nikolę Grbicia może być bardzo trudne. Tym bardziej, że bełchatowianie przegrali już z mistrzami Polski w obecnym sezonie cztery razy: raz w Superpucharze Polski, dwa razy w PlusLidze i raz w Lidze Mistrzów. Z kolei o swojej formie nie mogą powiedzieć zbyt wiele dobrego. W PlusLidze na 19 rozegranych meczów wygrali tylko 9 i zajmują dopiero siódme miejsce w tabeli, a z pięciu tegorocznych spotkań wygrali tylko dwa – obydwa z GKS-em Katowice.

Ostatnie mecze PGE Skry w PlusLidze

Skra Bełchatów – GKS Katowice3:122.01.2021
Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel0:316.01.2021
Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów2:3 13.01.2021
Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk1:309.01.2021
KS Katowice – Skra Bełchatów0:303.01.2021

Siatkarze ZAKSY nadal na zwycięskim szlaku

W zupełnie innym nastroju do turnieju w Bełchatowie przystąpią niepokonani w obecnym sezonie kędzierzynianie. W PlusLidze wygrali wszystkie 19 spotkań i są zdecydowanymi liderami tabeli z aż 14 punktami przewagi nad drugim Jastrzębskim Węglem. Jeśli dodamy do tego 2 zwycięstwa w turnieju o Superpuchar Polski i 3 w pierwszym turnieju grupy A Ligi Mistrzów, daje nam to w sumie 24 wygrane mecze przez ekipę trenera Nikoli Grbicia. Pozostaje tylko życzyć mistrzom Polski, aby tę znakomitą passę podtrzymali jak najdłużej, a najlepiej do końca obecnego sezonu Ligi Mistrzów siatkarzy.

Ostatnie mecze ZAKSY w PlusLidze

Warta Zawiercie – ZAKSA 1:319.01.2021
ZAKSA – Ślepsk Suwałki3:116.01.2021
Czarni Radom – ZAKSA0:313.01.2021
ZAKSA – GKS Katowice3:010.01.2021
VERVA Warszawa – ZAKSA1:330.12.2020

Adam Pisula

Sprawdź kursy na siatkówkę na sts.pl! 🏐