Ostatnie etapy Tour de France 2021. Wszystko rozstrzygnięte?

Przed uczestnikami 108. edycji Tour de France trzy ostatnie etapy, każdy o innym charakterze, ale żaden z nich nie powinien już zmienić najważniejszego rozstrzygnięcia. Sprawdź naszą analizę tras i typy bukmacherskie!

Kto faworytem ostatnich etapów Tour de France? Typy bukmacherskie

Profil piątkowego etapu sprzyja walce sprinterów na finiszowych metrach, więc naturalnym faworytem jest najlepszy sprinter nie tylko tegorocznego Tour de France, ale rekordzista wszechczasów pod względem wygranych etapów „Wielkiej Pętli” Mark Cavendish. W zakładach bukmacherskich STS kurs na zwycięstwo Brytyjczyka wynosi zaledwie 2.75.

W sobotę o zwycięstwo etapowe kolarze powalczą na odcinku jazdy indywidualnej na czas. Tutaj, oprócz specjalistów od tej konkurencji, liczyć mogą się zawodnicy walczący o drugie miejsce na podium klasyfikacji generalnej Tour de France. Drugi w tej chwili Duńczyk Jonas Vingegaard ma nad trzecim Ekwadorczykiem Richardem Carapazem tylko sześć sekund przewagi, więc jest to jak najbardziej strata do odrobienia. Nie do odrobienia wydaje się za to przewaga lidera wyścigu Słoweńca Tadeja Pogacara (prawie sześć minut nad Vingegaardem), ale kto wie, czy tak jak przed rokiem nie pokusi się on o zwycięstwo na „czasówce”, które jednocześnie byłoby jego trzecim z rzędu wygranym etapem na tegorocznej „Wielkiej Pętli”.

Zakończenie ostatniego „etapu przyjaźni” na paryskich Polach Elizejskich jest łatwe do przewidzenia. Na metę powinien wpaść cały peleton, a o zwycięstwo znów powalczą najlepsi sprinterzy.

19. etap Tour de France: Mourenx – Libourne (207 km)

Trasa

Po trudnych górskich etapach, w piątek kolarze odpoczną na trasie płaskiej niczym stół. Jedynie na początku dystansu z Mourenx do Libourne, po przejechaniu 12 kilometrów, czeka ich niewielkie wzniesienie oznaczone premią górską czwartej kategorii. Nawet finiszowe kilometry są mało skomplikowane, więc najprawdopodobniej zobaczymy walkę sprinterów z peletonu.

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Piątek 16 lipca
  • Eurosport 1 (12:15 – 17:35)

20. etap Tour de France: Libourne – Saint-Emilion (30,8 km – jazda indywidualna na czas)

Trasa

Jeszcze bardziej płaski profil ma trasa sobotniej „czasówki” z Libourne do Saint-Emilion. Uczestników Tour de France czeka niespełna 31 kilometrów walki tylko i wyłącznie z czasem.

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Sobota 17 lipca
  • Eurosport 1 (13:00 – 18:10)

21. etap Tour de France: Chatou – Paryż (108,4 km)

Trasa

Ostatni etap Tour de France, kończący się na Polach Elizejskich w Paryżu, tradycyjnie nazywany jest „etapem przyjaźni” i nie należy się spodziewać wyłomu od tej tradycji. Krótka trasa (niespełna 110 kilometrów), płaska i pozbawiona trudności technicznych, sprzyja spokojnej jeździe całego peletonu aż do finiszowych metrów, na których o zwycięstwo mogą powalczyć sprinterzy.

Kiedy i gdzie oglądać?

  • Niedziela 18 lipca
  • Eurosport 1 (16:10 – 20:00)

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Tags: