Na autostradzie do Rosji

Kadrowicze Adama Nawałki w sobotę na Stadionie Narodowym rozpoczną drugą rundę eliminacji Mistrzostw Świata. Jeżeli wygrają  z Rumunami, będą bardzo blisko wyjazdu na mundial.

Na półmetku eliminacji sytuacja reprezentacji Polski jest więcej niż dobra. Pierwsza runda spotkań dobitnie pokazała, iż mamy najlepszy zespół w grupie. 4 zwycięstwa w 5 spotkaniach i 6 punktów przewagi nad drugą w tabeli Czarnogórą sprawiają, że w meczu z Rumunią możemy postawić kropkę nad „i” w drodze na mundial do Rosji.

Pierwsze spotkanie w Bukareszcie to prawdopodobnie najlepszy mecz w wykonaniu Reprezentacji za kadencji Adama Nawałki. Wytrąciliśmy atuty z rąk rywala, całkowicie przejmując kontrolę nad spotkaniem. Pół żartem, pół serio można stwierdzić, ze największym zagrożeniem dla Polski w tamtym meczu była petarda rzucona z trybun w kierunku Roberta Lewandowskiego.

Czy i tym razem Polacy pokażą Rumunom miejsce w szeregu? Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkim osłabieniem jest brak pauzującego za kartki Kamila Glika. Jego potencjalny zastępca – Thiago Cionek – grający w parze z Michałem Pazdanem mogą mieć trochę problemów w powietrzu (mierzą odpowiednio 184 i 181 cm) oraz z komunikacją – z racji tego, że nie mieli zbyt wielu okazji aby grać razem.

 

Lewy w pościgu za Ronaldo

Polska wygra (1.62 w Superofercie) oraz Lewandowski strzeli i Polska wygra (2.50) wydają się logicznymi typami, z dużą szansą na powodzenie. Strzelec 43 goli dla Bayernu w sezonie 2016/17 na zgrupowaniach dostaje sporo luzu od selekcjonera, co powinno mieć szczególne znaczenie po tak wyczerpującym sezonie. Kreatywność Zielińskiego i Linettego, doświadczenie Błaszczykowskiego oraz szybkość Grosika w drugiej linii, powinny przełożyć się na to, że po raz kolejny zdominujemy to spotkanie a nasz strzelec wyborowy, będzie miał co najmniej kilka dobrych okazji na powiększenie dorobku strzeleckiego i dogonienie Ronaldo w klasyfikacji strzelców eliminacji.

Tags: