Typy na Mundial 2022

Typowanie takich turniejów jak Mundial to prawdziwe wyzwanie. Poprzeczka jest postawiona wysoko, a ekspercka wiedza i doskonałe przeczucie są bardzo potrzebne. U nas znajdziesz analizy grup MŚ, obstawianie zwycięzcy i typy na mecze Mundialu 2022!

Kursy na Mundial 2022

Strona 1 z 4 1 2 4

Typy Mundial 2022. Analizy najważniejszych meczów MŚ w Katarze

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to esencja futbolu na najwyższym poziomie. Najlepsi z najlepszych w barwach narodowych. Najlepsi piłkarze z różnych kontynentów rywalizują o złoty Puchar Świata, który dla wielu jest ukoronowaniem kariery. Jeśli obstawianie meczów ligowych bywa ekscytujące i stanowi wyzwanie, to co można powiedzieć o turniejach takich, jak Euro 2020 czy Mundial 2022? Tu poprzeczka idzie jeszcze wyżej, a ekspercka wiedza i doskonałe przeczucie są bardzo potrzebne. U nas znajdziesz analizy grup MŚ i typy na Mundial 2022!

Sprawdź zakłady i kursy na Mundial

typy mundial
Foto Rafal Rusek / PressFocus

Typowanie MŚ 2022 - co można już obstawiać?

Temat Mistrzostw Świata 2022 pojawił się w świadomości kibiców, jak i graczy zakładów bukmacherskich na długo przed… poznaniem wszystkich finalistów. Mundial, jak i Mistrzostwa Europy to dwa najważniejsze turnieje piłkarskie z udziałem reprezentacji narodowych. Nic więc dziwnego, że od momentu wylosowania grup eliminacji MŚ 2022 zaczęto dyskutować o szansach wyjazdu do Kataru i odniesienia sukcesy podczas nietypowego Mundialu, który po raz pierwszy w historii nie zostanie rozegrany latem lecz późną jesienią i zimą 2022 roku. W ofercie bukmacherskiej zakłady na Mundial 2022 zaczęły żyć własnym życiem w momencie rozpoczęcia eliminacji i to nie tylko w Europie, ale i na pozostałych kontynentach.

Typowanie występów reprezentacji Polski

Jeśli mówimy o meczach reprezentacji narodowych, niezależnie czy to eliminacje Euro, czy Mistrzostw Świata, czy też sam turniej finałowy, to główną uwagę na sobie skupia reprezentacja Polski. W myśl, że koszula bliska ciału, fani nad Wisłą patrzą na wszystko przez pryzmat drużyny biało-czerwonych. To wszystko, co związane z reprezentacją Polski budzi największe zainteresowanie. Widać to również po ofercie bukmacherskiej, gdzie reprezentacja Polski jest osobnym wątkiem. Tak było na Euro 2020, tak jest i podczas eliminacji Mundialu 2022. Gracze mogą więc obstawiać w zakładzie długookresowym: czy Polska awansuje na Mistrzostwa Świata. Można też typować, które miejsce zajmie Polska, ile zdobędzie punktów i ile goli strzeli kapitan Robert Lewandowski. Ewentualny awans biało-czerwonych na Mundial 2022 sprawi, że oferta dotycząca Polski jeszcze bardziej się rozrośnie.

Najpopularniejsze zakłady na Mundial 2022

Oferta eliminacji Mistrzostw Świata już sama w sobie jest szeroka i bogata, ale oferta na turniej Mistrzostw Świata będzie jeszcze bardziej rozbudowana. To samo przy eliminacjach Euro 2020 i podczas turnieju finałowego. Generalnie podział zakładów na MŚ 2022 wygląda następująco:
  1. Zakłady krótkookresowe
  2. Zakłady długookresowe
Te pierwsze są solą zakładów bukmacherskich. Mecze, mecze i jeszcze raz mecze, to one skupiają na sobie najwięcej uwagi. Do najpopularniejszych zakładów typu pre-match zaliczamy zakład na:
  • Zwycięzcę
Klasyczny i najpopularniejszy zakład. 1X2, czyli wygra gospodarz, będzie remis, lub wygra gość. Można też typować 1 lub (czyli zakład bez remisu), albo zakład z podpórką 1X, X2
  • Dokładny wynik
Trudniejszy, wyższa szkoła jazdy, trzeba trafić dokładny wynik bramkowy
  • Wynik do przerwy/wynik końcowy
Gracz ma możliwość obstawianie kto wygra pierwszą lub drugą połowę meczu
  • Liczba bramek. Suma goli w spotkaniu
Zazwyczaj jest to w formie powyżej/poniżej (over/under) – 1.5 gola w meczu, 2.5 gola, 3.5 gola.
  • Handicap
Jeśli dojdzie do meczu faworyta z outsiderem (na MŚ też będą takie mecze, gdy drużyna z silniejszej strefy trafi na słabszą np. z Afryki czy Azji), to można obstawiać handicap danego faworyta, czyli z jaką przewagą/różnicą bramkową zakończy się mecz.
  • Gole w poszczególnych przedziałach czasowych, czyli kiedy padną bramki
Jeśli chodzi o zakłady długookresowe, to one z założenia są trudniejsze do wytypowania, choć poprawne przewidzenie zdarzeń oznacza duże wygrane. Gracze najchętniej udzielają się w zakładach dotyczących zwycięzcy Mistrzostw Świata, finalistów, króla strzelców Mundialu, czy też etapu osiągniętego przez reprezentację Polski (jeśli awansuje do MŚ).

Typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - najciekawsze mecze

Od początku najważniejszym pytaniem jest: czy Polska awansuje na Mundial 2022? Biało-czerwoni trafili do grupy I, gdzie od początku jasnym było, że faworytem do bezpośredniego awansu nie są. Realnym celem jest drugie miejsce w grupie i gra w barażach o MŚ 2022. Hitem i najczęściej obstawianym meczem było spotkanie Polska – Anglia. Obie drużyny w historii rozegrały wiele pamiętnych meczów, ale dla Polski pokonanie „Synów Albionu” to sprawa najwyższej rangi, skoro remis na Wembley sprzed niemal 50 lat uznawany jest za jeden z większych sukcesów w historii.  31.03.2021 biało-czerwoni znów zagrali na Wembley w Londynie, ale po walce przegrali 1:2. Lepiej było w rewanżowym meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska – Anglia 1:1 taki wynik poszedł w ślad i niewątpliwie był to jeden z lepszych meczów za kadencji selekcjonera Paulo Sousy. Jednak meczami, które mają zadecydować o końcowym miejscu w grupie będą rewanżowe mecze Polska – Węgry i Polska – Albania. Na Węgrzech biało-czerwoni rozpoczęli eliminacje do Mundialu, a remis 3:3 należy uznać za szczęśliwy. Z kolei mecz Polska – Albania zakończył się pewnym zwycięstwem 4:1. 12.10 dojdzie jednak do rewanżowego meczu, a w Albanii o równie wysokie zwycięstwo będzie trudno. Ten mecz jednak może być kluczowy, bo Albańczycy udowodnili, że stać ich na walkę o trzecie, czy nawet drugie miejsce w grupie. Mecze Polska – Andora i Polska – San Marino nie powinny mieć żadnego znaczenia, bo to dwie najsłabsze reprezentacje grupy I. Polska może dopisać sobie kolejne punkty, a jedyne pytanie brzmi: ile goli strzelą biało-czerwoni.

Jesteś gotowy, żeby wygrać?