LIGA ŚWIATOWA: Gramy o awans!

Od czwartku do niedzieli, w Katowicach i Łodzi, Polacy zmierzą się z Rosją, Iranem oraz USA. Stawką rywalizacji będzie awans do Final Six Ligi Światowej.

Turniej w naszym kraju będzie z całą pewnością najciekawszym z trzech rozgrywanych w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej, ponieważ każdy z zespołów prezentuje wysoką klasę i – co ważniejsze – występująca w nich czwórka zachowała jeszcze realne szanse na awans do finału w Brazylii.

Przypomnijmy: po sześciu kolejkach spotkań, Polska i Iran mają na koncie po trzy zwycięstwa, a Amerykanie i Rosjanie po dwie wygrane (Polska ma 9 punktów, Iran i USA po 7, Rosja 6).

Analizując aktualną sytuację, wydaje się, że awans do Final Six może zapewnić nawet pięć zwycięstw w fazie zasadniczej, ale z możliwie największym dorobkiem punktowym. Gdzie biało-czerwoni powinni szukać brakujących wygranych ?

Wydaje się, że kluczowym będzie mecz z odmłodzonym zespołem Rosji, który nawet jeżeli nie przyjedzie do nas w najsilniejszym składzie, pozostaje rywalem niezwykle groźnym i wymagającym. Podopieczni Siergieja Shlapnikowa mają słaby bilans dotychczasowych spotkań, ale trzeba pamiętać, że mieli bardzo trudny terminarz (m.in. jako jedyni grali dwukrotnie z niepokonanym w rozgrywkach zespołem Francji).

Jeżeli uda się wygrać z Rosjanami (najlepiej za trzy punkty), będzie można spokojniej podejść do pojedynku z Iranem, z którym zagramy w tej edycji Ligi Światowej już po raz drugi. Dwa tygodnie temu we Włoszech, przegraliśmy z nimi dosyć nieoczekiwanie 1-3, ale przed własną publicznością powinniśmy udanie zrewanżować się na tamtą porażkę.

Najtrudniejszy będzie zapewne niedzielny pojedynek z Amerykanami. To przecież właśnie „Jankesi” rozbili naszą drużynę w tym nieszczęsnym dla nas ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Przegraliśmy wtedy 0-3, nie mając zbyt wiele do powiedzenia.

Teraz również może być trudno o zwycięstwo, ale jeżeli wcześniej uda się wygrać z Rosja i Iranem, to może się okazać, że mecz z Amerykanami wcale nie będzie dla naszych siatkarzy meczem „o wszystko”.

TYPY BUKMACHERA:

Polska – Rosja 3-1

Polska – Iran 3-2

Polska – USA 1-3

Polska awansuje do Final Six? TAK/NIE

Tags: