Liga Narodów siatkarzy: Polska – Kanada. Analiza i typy

polska vs kanada typy siatkowka mezczyzn liga narodow

Przed polskimi siatkarzami kolejny mecz w ramach Ligi Narodów 2021. We wtorek o godzinie 18:00 ich rywalem będzie reprezentacja Kanady. Spodziewamy się łatwego i szybkiego zwycięstwa, a nasze oczekiwania potwierdza poniższa analiza i typy bukmacherskie.

Polska vs Kanada. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała z Kanadą wszystkie z ostatnich dwunastu rozegranych meczów od roku 2006. Połowę z nich wygrała bez straty seta. Ostatnie trzy polsko-kanadyjskie spotkania miały miejsce w latach 2018-2019. W obu edycjach siatkarskiej Ligi Narodów „Biało-Czerwoni” wygrali po 3:1. W Pucharze Świata 2019 było 3:0.

Oprócz wtorkowego spotkania w Lidze Narodów, Polacy z Kanadyjczykami zmierzą się także na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, bowiem znaleźli się w tej samej grupie. Nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie turniej olimpijski jest ważniejszy, a Liga Narodów stanowi jedynie do niego przygotowanie i etap selekcji. W każdym razie trener „Biało-Czerwonych” Vital Heynen równomiernie korzysta ze wszystkich powołanych siatkarzy, w każdym meczu stosując rotacje w składzie. Jednak z takim przeciwnikiem, jak Kanada, Polacy powinni sobie poradzić bez względu na to, kogo tym razem desygnuje na parkiet belgijski szkoleniowiec.

Podobnego zdania najwyraźniej byli analitycy w zakładach bukmacherskich STS, ustalając stawki kursowe na wtorkową potyczkę siatkarskich reprezentacji Polski i Kanady. Kurs na zwycięstwo Polski ustawili bardzo nisko – na 1.05, a za triumf Kanadyjczyków zapłacą po kursie 10.25. Wyraźna jest również dysproporcja w zakładach na dokładny wynik. Najniższą stawką oznaczono rezultat 3:0 w setach dla Polski – kurs 1.57. Najwyższą wynik odwrotny – kurs 75.00.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Kanada. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

Za polskimi siatkarzami już dziewięć spotkań Ligi Narodów 2021. Wygrali siedem z nich: z Włochami, Serbią, Australią, USA, Rosją, Bułgarią i Holandią. Przegrali ze Słowenią i w ubiegły piątek z Brazylią. Ta ostatnia porażka spowodowała, że „Biało-Czerwoni” stracili pozycję lidera i obecnie zajmują drugie miejsce, ale z takim samym bilansem meczów, jak trzy kolejne drużyny w klasyfikacji: Francja, Słowenia i Serbia.  

Polacy są aktualnymi mistrzami świata z 2018 roku, ale wygrali także poprzedni siatkarski mundial w roku 2014. Z ostatnich mistrzostw Europy 2019 przywieźli brązowe medale, a z Pucharu Świata 2019 srebrne. W dwóch pierwszych edycjach Ligi Narodów podopieczni trenera Vitala Heynena zajmowali odpowiednio: piąte (2018) i trzecie (2019) miejsce. W rankingu FIVB reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn sklasyfikowana jest na drugiej pozycji.

Czytaj także:

Reprezentacja Kanady

Kanadyjczycy mają odwrotny bilans dotychczasowych meczów siatkarskiej Ligi Narodów do bilansu Polaków. Reprezentanci Kraju Klonowego Liścia wygrali tylko dwa spotkania: z Argentyną i Bułgarią. Pogromców znaleźli w drużynach: USA, Brazylii, Iranu, Włoch, Słowenii, Rosji i Francji. Zespół trenera Glenna Hoaga zajmuje w klasyfikacji dopiero trzynaste miejsce.

Póki co, jest to wynik poniżej dotychczasowych osiągnięć kanadyjskich siatkarzy w tych rozgrywkach. W 2018 roku zajęli oni w klasyfikacji końcowej Ligi Narodów miejsce siódme, a w roku 2019 dziewiąte. Na tej samej dziewiątej pozycji Kanadyjczycy zakończyli mistrzostwa świata 2018 i Puchar Świata 2019. W światowym rankingu FIVB sklasyfikowani są na 12. miejscu.

Kiedy i gdzie obejrzeć mecz Polska – Kanada?

  • Wtorek 15 czerwca, godz. 18:00

Transmisja

  • TVP 2          17:50 (studio od 17:40)
  • Polsat Sport 17:50 (studio od 17:00)

Adam Pisula

Tags: