Liga Narodów siatkarzy: Polska – Brazylia. Analiza i typy

polsa vs brazylia w siatkówce

W piątkowy wieczór we włoskim Rimini dojdzie do prawdziwego spotkania na szczycie siatkarskiej Ligi Narodów, zagrają bowiem drużyny zajmujące po ośmiu kolejkach dwa pierwsze miejsca w tabeli: Polska i Brazylia. Oto nasze typy bukmacherskie i porównanie obu zespołów.

Polska vs Brazylia. Kto faworytem? Typy bukmacherskie

Obie drużyny rozegrały pomiędzy sobą w ostatnich latach wiele spotkań o wysoką stawkę, a szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Przypomnijmy tylko, że to właśnie z reprezentacją Brazylii polscy siatkarze wygrywali w spotkaniach finałowych mistrzostw świata 2014 i 2018. „Biało-Czerwoni” byli też dwukrotnie lepsi w finałowej fazie poprzedniej edycji siatkarskiej Ligi Narodów w 2019 roku, pokonując „Canarinhos” najpierw w meczu grupowym Final Six, a potem w spotkaniu o trzecie miejsce. Brazylijczycy wygrali za to mecze z Polską w fazie grupowej Ligi Narodów 2018 i 2019 oraz w Pucharze Świata 2019, w którym zdobyli złote medale, wyprzedzając nasz zespół.

Już z tego przypomnienia jasno wynika, jak wyrównane drużyny spotkają się w piątkowy wieczór w Rimini. Co za tym idzie, nie łatwo w tej sytuacji wskazać faworyta. Tym bardziej, że obie drużyny grają w swoich najsilniejszych składach, obie prezentują bardzo dobrą formę i obie szykują się do startu na Igrzyskach Olimpijskich 2020. Niech zatem wskazówką będą stawki kursowe ustalone na to spotkanie w zakładach bukmacherskich STS…

A są one optymistyczne dla kibiców reprezentacji Polski. Oto bowiem za zwycięstwo „Biało-Czerwonych” bukmacher płaci po kursie 1.72, a za ewentualny triumf „Canarinhos” – 2.15. W zakładach na dokładny wynik najniższy jest kurs na zwycięstwo Polski 3:1 w setach – 4.15, a najwyższy na 3:0 dla Brazylii – 6.60.

🏐 Kursy na siatkówkę znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Polska vs Brazylia. Porównanie i analiza drużyn

Reprezentacja Polski

Polscy siatkarze to mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku oraz brązowi medaliści mistrzostw Europy 2019 i srebrni Pucharu Świata 2019. W aktualnym rankingu FIVB reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce. Dwie dotychczasowe edycje Ligi Narodów „Biało-Czerwoni” zakończyli na piątym (2018) i trzecim (2019) miejscu.

Po ośmiu meczach obecnej edycji siatkarskiej Ligi Narodów Polacy z siedmioma zwycięstwami i jedną porażką zajmują pozycję lidera. Przegrali jak dotąd tylko ze Słowenią, a pokonali: Włochy, Serbię, Australię, USA, Rosję, Bułgarię i Holandię. Selekcjoner Vital Heynen zabrał do Rimini 19-tkę najlepszych obecnie polskich siatkarzy, z których po zakończeniu Ligi Narodów wybierze dwunastkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W każdym meczu wystawia inną podstawową szóstkę, każdemu z kandydatów dając równe szanse w walce o olimpijski paszport.

Czytaj także:

Reprezentacja Brazylii

Brazylijczycy to mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro (2016), srebrni medaliści mistrzostw świata 2014 i 2018 i zwycięzcy Pucharu Świata 2019. W światowym rankingu FIVB zajmują pozycję lidera. Obie dotychczasowe edycje Ligi Narodów „Canarinhos” kończyli na czwartym miejscu w klasyfikacji.

Dla trenera reprezentacji Brazylii Carlosa Schwanke obecna edycja siatkarskiej Ligi Narodów także jest próbą generalną i elementem selekcji przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, a jego wybrańcy spisują się póki co równie dobrze jak Polacy. „Canarinhos” przegrali jak dotąd tylko jeden mecz – z Francją. Pokonali natomiast drużyny: Argentyny, USA, Kanady, Japonii, Serbii, Holandii oraz Bułgarii i zajmują drugie miejsce w klasyfikacji, ustępując „Biało-Czerwonym” tylko gorszym stosunkiem setów.

Liga Narodów siatkarzy: Polska – Brazylia. Kiedy i gdzie obejrzeć mecz?

  • Piątek 11 czerwca, godz. 21:00

Transmisja

  • TVP 2 20:50 (studio od 20:40)
  • Polsat Sport 20:50 (studio od 20:00)

Adam Pisula

Tags: