Fundacja Sport Twoją Szansą zaprasza na mecz podopiecznych domów dziecka z Tanowa i Polic.

Wychowankowie domów dziecka z Tanowa i Polic obejrzą na żywo najbliższe spotkanie w ramach 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Fundacja Sport Twoją Szansą zaprosiła dzieci, wraz z opiekunami, na mecz Pogoń Szczecin – Piast Gliwice, który zostanie rozegrany 15 maja o godzinie 20:30 na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Akcja jest częścią projektu „Kibicuj z nami”, w ramach którego fundacja cyklicznie organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe.

Szereg działań zaplanowanych w ramach inicjatywy „Kibicuj z nami” umożliwi dzieciom – być może części z nich po raz pierwszy w życiu – kibicowanie ulubionym drużynom na żywo, ze stadionowych trybun. Realizując ten projekt pragniemy angażować młode pokolenia w sportową rywalizację, dzielić się z nimi sportowymi emocjami i zachęcić je do rozwijania związanych z aktywnością pasji – mówi Mateusz Juroszek, prezes Fundacji Sport Twoją Szansą.

Wyjście kilkudziesięciu wychowanków domów dziecka z Tanowa i Polic na mecz, to kolejna już inicjatywa w ramach organizowanego przez Fundację Sport Twoją Szansą projektu „Kibicuj z nami”. Inauguracją akcji była wizyta dzieci z Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast na stadionie w Zabrzu, gdzie na żywo oglądały mecz Górnik Zabrze – Wisła Kraków rozgrywany w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Organizowane przez fundację wyjścia na wydarzenia sportowe skierowane są do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w placówkach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. W ramach akcji „Kibicuj z nami” – poza biletami dla dzieci i ich opiekunów – fundacja zapewnia także transport na stadion oraz posiłki. Grupy chętne do wzięcia udziału w projekcie zgłaszać można wysyłając wiadomość na adres: [email protected].

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Do grona podopiecznych Fundacji Sport Twoją Szansą należą indywidualni sportowcy oraz organizacje sportowe. Nieprzerwanie od 2016 r. fundacja wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach. Od września 2017 r. patronuje reprezentacji Polski w rugby na wózkach, Pawłowi Juraszkowi oraz szkółce bokserskiej Global Boxing Tarnów. Od września 2018 r. do grona podopiecznych należy Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizująca darmowe zajęcia dla młodych piłkarzy, trenująca strzelectwo sportowe Aneta Stankiewicz, tenisista stołowy Rafał Czuper oraz lekkoatletka Kamila Przybyła.

Ponadto fundacja jest m.in. patronem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera niewidomą lekkoatletkę Joannę Mazur i jej przewodnika – Michała Stawickiego, pomaga Januszowi Rokickiemu oraz Kamilowi Popowskiemu. Organizacja wspierała reprezentację Polski ampfutbolistów, lekkoatletkę Magdalenę Stefanowicz, Kamelię Babicką trenującą jazdę konno oraz gimnastyczkę Julię Siepetowską. Fundacja nawiązała również współpracę ze Stowarzyszeniem Sportów Elektronicznych (Esport Association), w ramach której udzieliła wsparcia przy organizacji akademickiej ligi esportowej dla reprezentantów uczelni wyższych z całego kraju – Edu Esports League.

Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Nr konta Fundacji: 91 1140 1049 0000 4672 9600 1003

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.

Tags: