FORMUŁA 1: Wielkie ściganie w Grand Prix Kanady

Równo o 20:00 w Montrealu zabrzmi ryk silników najszybszych bolidów świata. Ruszy Grand Prix Kanady! Wielkie emocje, jeszcze większe prędkości – to wszystko zobaczymy dzisiejszego wieczoru.

W piątek Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej. Brytyjczyk jako jedyny odnotował czas poniżej minuty i 14 sekund. Był to jasny sygnał, że w niedzielę będzie walczył o zwycięstwo. Podczas drugiego piątkowego treningu to kierowca zespoły Ferrari – Kimi Raikkonen popisał się kapitalną jazdą. Fin uzyskał czas poniżej minuty i 13 sekund. Sobota stała po znakiem ostatniego treningu i wyścigu kwalifikacyjnego. Podczas 3 treningu najszybszy był lider klasyfikacji Sebastian Vettel uzyskując czas 1’13.809.

Patrząc na wyniki treningów, wcale nie było oczywistym, kto ma największe szanse na wygranie kwalifikacji i uzyskanie prawa do pierwszego pola startowego. Sztuka ta udała się Lewisowi Hamiltonowi i w kwalifikacjach do GP Kanady wywalczył swoje 65. pole position w karierze. Tuż za jego plecami znaleźli się rywal z Ferrari – Sebastian Vettel oraz kolega z zespołu – Valterri Bottas.

Hamilton czy Vettel?

Faworytem do zwycięstwa jest wspomniany wcześniej lider klasyfikacji Lewis Hamilton (kurs na zwycięstwo 1.60). Lider klasyfikacji na pewno dobrze czuje się na torze Circuit Gilles Villeneuve. Drugim kandydatem do zwycięstwa jest oczywiście główny rywal Brytyjczyka – Sebastian Vettel (kurs na zwycięstwo 2.75). Może będziemy świadkami niespodzianki i dzisiejsze zawody wygra Fin K. Raikkonen, który przecież tak dobrze spisywał się podczas sesji treningowych. A kto jest Twoim faworytem?

Typ analityka STS: Kimi Raikkonen zajmie miejsce 1-3 (kurs 1.90)