4. kolejka żużlowej PGE Ekstraligi. Kolejne zwycięstwo Stali Gorzów?

czwarta kolejka zuzlowej ekstraligi analizy typy bukmacherskie

Po trzech kolejkach żużlowej PGE Ekstraligi zdecydowanym liderem i jedyną niepokonaną drużyną jest Stal Gorzów. W piątek i niedzielę spotkania kolejki numer 4. Oto nasza zapowiedź i typy bukmacherskie.

Terminarz 4. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi

Apator Toruń – GKM Grudziądz

  • 30.04. 18:00 (transmisja w Eleven Sports 1)

Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin

  • 30.04. 20:30 (transmisja w Eleven Sports 1)

Stal Gorzów – Włókniarz Częstochowa

  • 02.05. 16:30 (transmisja w nSport+)

Sparta Wrocław – Unia Leszno

  • 02.05. 19:15 (transmisja w nSport+)

Apator Toruń vs GKM Grudziądz. Typy bukmacherskie.

Torunianie sezon rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa na własnym torze z Falubazem Zielona Góra, ale z dwóch kolejnych wyjazdów do Wrocławia i Leszna wrócili już bez punktów. Choć trzeba przyznać, że mistrzom Polski w sobotę wysoko zawiesili poprzeczkę. Nie popisał się tylko Adrian Miedziński, który spowodował upadek Piotra Pawlickiego, a na dodatek nie zdobył ani jednego punktu dla swojej drużyny. Grudziądzanie po sensacyjnym pokonaniu w piątek Sparty Wrocław, w niedzielę nie mieli żadnych szans ze świetnie dysponowaną drużyną Stali Gorzów. Na przyzwoitym poziomie jeździli tylko Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki. Po raz kolejny w tym sezonie zawiedli Krzysztof Kasprzak i Kenneth Bjerre.

  • Nasz typ: Apator Toruń

Falubaz Zielona Góra vs Motor Lublin. Typy bukmacherskie.

Zielonogórzanie po trzech kolejkach PGE Ekstraligi mają na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Wygrali w drugiej kolejce na własnym torze z GKM Grudziądz, a przegrali na inaugurację z Apatorem w Toruniu i w minioną sobotę z Włókniarzem w Częstochowie. Liderami drużyny są Patryk Dudek (średnia 2.188 punktu na wyścig) i Max Fricke (2.176). Żużlowcy Motoru Lublin sezon rozpoczęli do wysokiej porażki w drugiej kolejce ze Stalą w Gorzowie, ale w piątek z sukcesem nadrobili zaległości z pierwszej kolejki żużlowej, pokonując na własnym torze Włókniarza Częstochowa. Szczególnie zaimponowali juniorzy Motoru: Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak, którzy w sumie zdobyli dla swojej drużyny 17 punktów. W niedzielnym meczu ze Spartą Wrocław aż tak skuteczni nie byli (Lampart 8, Cierniak 4), ale za to swoje zrobili Mikkel Michelsen oraz Jarosław Hampel i Dominik Kubera, co wystarczyło do wysokiego zwycięstwa z wrocławianami.

  • Nasz typ: Motor Lublin

Stal Gorzów vs Włókniarz Częstochowa. Typy bukmacherskie.

Gorzowianie są w znakomitej formie, jako jedyna drużyna PGE Ekstraligi wygrali wszystkie trzy rozegrane dotychczas mecze, w tym dwa na wyjeździe i dwa w wysokim stosunku 52:38. Szczególnie błyszczy Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, który prezentuje na torze tak fenomenalną prędkość, że nawet słabszy start nie przeszkadza mu w wygrywaniu wyścigów. Swoje do dorobku punktowego drużyny dokłada także Martin Vaculik. W drużynie z Częstochowy kompletnie zawodzi póki co nowy nabytek – Kacper Woryna, który w trzech meczach zgromadził w sumie tylko osiem punktów. Na plus wyróżnia się za to Leon Madsen – 39 punktów (średnia punktów na wyścig 2.294). To jednak za mało na Stal Gorzów.

  • Nasz typ: Stal Gorzów

Sparta Wrocław vs Unia Leszno. Typy bukmacherskie.

Jeden z liderów Sparty Wrocław Tai Woffinden w piątkowym meczu z GKM w Grudziądzu miał wypadek, w wyniku którego złamał łopatkę. Osłabieni brakiem Brytyjczyka wrocławianie doznali dotkliwej porażki w niedzielnym spotkaniu z Motorem w Lublinie, a w najbliższym starciu z mistrzami Polski też nie będą mogli na niego liczyć. Może im za to pomóc atut własnego toru, na którym Maciej Janowski i Artiom Łaguta czują się znakomicie. To oni powinni wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów. W obecnym sezonie ta para cztery razy uczestniczyła w tym samym wyścigu i trzy z nich wygrała podwójnie. Z kolei Unia Leszno po porażce na inaugurację ze Stalą Gorzów dwa kolejne mecze wygrała, ale te zwycięstwa – zwłaszcza sobotnie z Apatorem Toruń – wcale nie przyszły mistrzom Polski łatwo. Zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie.

  • Nasz typ: Sparta Wrocław

🏁 Sprawdź kursy na żużlową Ekstraligę! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj żużel w STS!

Adam Pisula

Tags: