Cel: pokona膰 Estoni臋!

Polscy siatkarze wyci膮gn臋li wnioski z przegranej inauguracji ME z Serbi膮. Bia艂o-czerwoni pokonali w Gda艅sku Finlandi臋 3:0 i aby znale藕膰 si臋 w bara偶u o 膰wier膰fina艂 turnieju potrzebuj膮 dw贸ch wygranych set贸w w pojedynku z Estoni膮.

Polacy zdawali sobie spraw臋 z wagi, jaka towarzyszy艂a ich drugiemu wyst臋powi na tym turnieju. Tylko zwyci臋stwo z Finlandi膮 przed艂u偶a艂o szans臋 na gr臋 w bara偶u o 膰wier膰fina艂. Wiedzieli o tym tak偶e Skandynawowie, kt贸rzy nie zamierzali 艂atwo oddawa膰 punkt贸w. Widoczne by艂o to zw艂aszcza do drugiej przerwy technicznej, kiedy zesp贸艂 Tuomasa Samelvuo wypracowa艂 sobie czteropunktow膮 przewag臋. Kr贸tki odpoczynek podzia艂a艂 mobilizuj膮co na naszych siatkarzy. Sprawy w swoje r臋ce wzi膮艂 po niej Bartosz Kurek. Dwa asy serwisowe pozwoli艂y naszym siatkarzom doprowadzi膰 do remisu w secie. Doskona艂膮 zmian臋 da艂 艁ukasz Kaczmarek, kt贸ry 鈥瀙oci膮gn膮艂鈥 gr臋 w ataku. On te偶 zako艅czy艂 pierwszego seta atakiem z lewego skrzyd艂a.

Bia艂o-czerwoni 鈥瀙oczuli krew鈥 i poszli za ciosem w drugim secie od pocz膮tku go kontroluj膮c. Kluczem do sukcesu w tej partii by艂a zagrywka sprawiaj膮ca k艂opoty rywalom. W secie ostatnim Polacy niesieni dopingiem kibic贸w nie dali sobie odebra膰 zwyci臋stwa i mog膮 skupi膰 si臋 na meczu z Estoni膮.

Esto艅czycy bardzo dobrze prezentowali si臋 na tle do艣wiadczonego rywala. Byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki, prowadz膮c z Serbi膮 po trzech setach 2:1. Zesp贸艂 Nikoli Grbicia przetrwa艂 trudny moment i doprowadzi艂 do tie-breaka. W nim klas膮 dla siebie by艂 Dra偶en Luburi膰, prowadz膮c dru偶yn臋 do zwyci臋stwa. Jak trudnym rywalem Esto艅czycy oka偶膮 si臋 dla polskiej reprezentacji?