17. etap Vuelta a Espana. Czy dojdzie do zmiany na pozycji lidera wyścigu?

górski etap vuelta a espana

W środę kolarzy uczestniczących w tegorocznej edycji Vuelta a Espana czekają spore wyzwania, bowiem 17. etap ma typowo górski profil. Czy wygra go uciekinier z dalszych miejsc w klasyfikacji, czy może atak na pozycję lidera przypuści główny faworyt wyścigu – Primoż Roglić? Sprawdź naszą analizę i zapowiedź!

Kto faworytem 17. etapu Vuelta a Espana? Typy bukmacherskie

Do zakończenia 76. edycji Vuelta a Espana pozostało już tylko pięć etapów. Jeśli Primoż Roglić nie chce kwestii zwycięstwa w klasyfikacji generalnej pozostawić nierozstrzygniętej aż do ostatniego etapu jazdy indywidualnej na czas, powinien zaatakować na którymś z dwóch najtrudniejszych odcinków: albo na środowym albo na czwartkowym.

Przypomnijmy: obecnie liderem jest Odd Christian Eiking, który o niespełna minutę wyprzedza Guillaume Martina i o ponad półtorej minuty Primoża Roglicia, a za plecami Słoweńca jest jeszcze kilku kolarzy świetnie radzących sobie w górach. Liderujący Norweg ma więc czego się obawiać, bo każdy z tych rywali może mu odebrać przodownictwo w klasyfikacji generalnej.

Zgodnie ze stawkami w zakładach bukmacherskich STS największe na to szanse ma Primoż Roglić. Kurs na jego końcowe zwycięstwo w Vuelta a Espana wynosi obecnie 1.25. Drugi w kolejności w tym notowaniu jest Hiszpan Enric Mas (kurs 6.75), a trzeci jego kolega z grupy Movistar Team Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (12.00).

W końcowe zwycięstwo obecnego lidera Odda Christiana Eikinga bukmacher za bardzo nie wierzy, bowiem ustalił kurs 125.00. Otwartym pozostaje zatem tylko pytanie, czy norweski kolarz straci koszulkę lidera w środę, w czwartek, czy dopiero w niedzielę? A może zrobi wszystkim niespodziankę i dowiezie ją do końca wyścigu?

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Wszystkie kursy aktualne na dzień 31.08.2021

17. etap Vuelta a Espana: Unquera – Lagos de Covadonga (185,8 km)

37,3 kilometra od startu środowego odcinka Vuelta a Espana kolarze pokonają premię górską trzeciej kategorii. Podjazd ten ma długość 5,3 kilometra o średnim nachyleniu 4,7%. Ale będzie to tylko namiastka trudności zaplanowanych przez organizatorów na 17. etapie…

W jego środkowej części powinno już dojść do rozerwania peletonu, bowiem będzie on musiał dwukrotnie wspiąć się na premię górską pierwszej kategorii ustanowioną w La Collada Llomena na wysokości 1003 m n.p.m. Podjazd ma długość 7,6 kilometra, jego średnie nachylenie wynosi 9,3%, ale w najbardziej stromym miejscu jest to 14%.

Do samej mety (na wysokości 1085 m n.p.m.), oznaczonej również jako premia specjalna, także prowadził będzie bardzo wymagający podjazd o długości 12,5 kilometra. Średnie nachylenie obliczono tutaj na 6,9%, ale w najtrudniejszej części wynosi ono 16%.

Kiedy odbędzie się 17. etap Vuelta a Espana?

Środa, 1 września

Gdzie oglądać 17. etap Vuelta a Espana?

Eurosport