10. etap Tour de France. Po dniu przerwy kolarze wracają na szosy!

Po zasłużonym dniu odpoczynku w poniedziałek, we wtorek kolarze uczestniczący w 108. edycji wyścigu Tour de France wracają do rywalizacji. Kto wygra 10. etap? Sprawdź profil trasy oraz naszą analizę i typy bukmacherskie!

Kto faworytem 10. etapu Tour de France? Typy bukmacherskie

Na wąskich uliczkach dojazdowych do finiszu 10. etapu duże znaczenie będzie miało doświadczenie rywalizujących sprinterów oraz to, jak silnym i sprawdzonym zespołem dysponują. Pod obydwoma względami bardzo dobrze wygląda lider klasyfikacji punktowej Tour de France – Mark Cavendish. Brytyjczyk to weteran kolarskich wyścigów, który na „Wielkiej Pętli” ma już w dorobku 32 zwycięstwa etapowe. Dwa z nich dorzucił w obecnej edycji, co pokazuje, że ekipa Deceuninck-Quick Step jest bardzo dobrze przygotowana i zorganizowana do rozprowadzania swojego sprintera.

Dlatego to właśnie Mark Cavendish jest faworytem 10. etapu Tour de France w zakładach bukmacherskich STS. Kurs na zwycięstwo brytyjskiego kolarza wynosi tylko 2.25. Wśród jego najgroźniejszych konkurentów bukmacher widzi Belgów: Wouta Van Aerta (kurs 6.50), Jaspera Philipsena (7.50) oraz Francuza Nacera Bouhanni’ego (8.00).

🚴 Kursy na kolarstwo znajdziesz w STS! Odbierz bonusy bukmacherskie i typuj swoich faworytów!

Trasa 10. etapu Tour de France: Albertville – Valence (190,7 km)

Organizatorzy 108. edycji Tour de France po dniu przerwy zaplanowali dla jej uczestników raczej spokojny etap, w sam raz na rozruszanie. Na dystansie ponad 190 kilometrów z Albertville do Valence znajduje się wprawdzie kilka pagórków, w tym jedna premia górska czwartej kategorii, ale nie są to tak wymagające wzniesienia, aby miały zaważyć na wynikach końcowych 10. etapu „Wielkiej Pętli”. Ostatnie kilometry do mety mają zresztą wybitnie płaski profil, ale utrudnieniem może być rondo i wąskie uliczki na kilkaset metrów przed finiszem.

Kiedy i gdzie oglądać 10. etap Tour de France?

  • Wtorek 6 lipca
  • Eurosport 1 (13:00 – 17:50)

Tags: