Bonusy bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Widać to w Polsce, widać to w technologiach, w ofercie i dodatkowych rozwiązaniach. W tym coraz większym świecie ważną rolę odgrywają bonusy bukmacherskie. Pewnie wiele osób zastanawia się kiedy można otrzymać bonus, jakie są najlepsze bonusy bukmacherskie, jak mamy rodzaje i jak je wykorzystać?

Kto nie lubi wszelkiego rodzaju promocji, voucherów, gratisów, dodatków, bonusów. Jak widać określeń swego rodzaju premii jest bardzo wiele. Ich cel jest jeden: zwrócić na siebie uwagę. Zakłady bukmacherske mają ogromne możliwości i wielkie pole do popisu. Nie ma co ukrywać, że rywalizacja wśród polskich, legalnych bukmacherów ma miejsce właśnie na polu bonusowym. Ranking bonusów opracowany na podstawie badań IBS PAN i WSB wskazuje jasno na wiodącą ofertę STS w tym zakresie. Dowiedz się więcej o bonusach w ofercie lidera wśród polskich, legalnych firm bukmacherskich! Ogólne Warunki Bonusu

Bonusy bukmacherskie. O co w tym chodzi?


Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy bonusy bukmacherskie to dodatek, z jednej strony uatrakcyjniający obstawianie i posiadanie konta u bukmachera, a z drugiej dające graczowi więcej możliwości. Z bonusami gracze mają do czynienia już od pierwszej chwili korzystania z oferty, strony internetowej, czy aplikacji danego bukmachera. Również wybierając różnego rodzaju zakłady, rozgrywki, ligi, można liczyć na dodatkowe „doładowanie” w postaci bonusu specjalnego. Rodzajów bonusów jest bardzo wiele, ale bez obawa – szczegółowo je przedstawimy.

Jakie bonusy oferują zakłady bukmacherskie STS?


Gdybyśmy mieli podzielić bonusy bukmacherskie na główne kategorie, to najważniejszy byłby podział na: bonusy dla nowy graczy i na bonusy dla stałych („starych”) graczy. Ogólna nazwa to bonus powitalny. STS, jako lider branży może się nim chwalić i wyróżniać. Bonusy na start otrzymuje się przy rejestracji, czyli zakładaniu konta i ma się do nich tak naprawdę dostęp raz w życiu. Z innych promocji bukmacherskich można korzystać wiele razy, regularnie grając i obstawiając. Są też bonusy stałe, takie, które w ofercie są bardzo długo, a jeśli już się zmieniają, to nieznacznie. No i są bonusy specjalne, pojawiające się przy okazji ważnego wydarzenia sportowego, startu ligi, finałów. W tym roku takimi wydarzeniami na pewno są Euro 2020 i Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Bonusy powitalne – rodzaje bonusów dla nowych graczy


Bonus powitalny otrzymuje się na starcie, jest więc on również wizytówką danego bukmachera. Bonus na start w pewnym sensie można nazwać darmowym bonusem, bo aby go otrzymać wystarczy założenie konta u bukmachera. Na początek wystarczy szybka rejestracja, aby móc korzystać z oferty i obstawiać wyniki (pre-match i live). Nie bez kozery jednak używamy liczby mnogiej bonusy powitalne – STS bowiem ma do zaoferowania swoim nowym klientom kilka rodzajów bonusów od pierwszej wpłaty.

Bonus od depozytu


Może i nazwa „bonus od depozytu” nie jest tak popularna, ale to właśnie za nią kryje się główny bonus powitalny, czy bonus na start, którym chwali się większość bukmacherów. Jak sama nazwa wskazuje wysokość bonusu zależy od depozytu, uściślając - pierwszej wpłaty. Najlepiej będzie to pokazać na przykładzie STS. Rejestracja = bonus. Tak w skrócie to wygląda, czyli ile wpłacimy za pierwszym razem podczas zakładania konta, tyle samo środków otrzymamy w ramach bonusu powitalnego do obstawiania. Ile wynosi w STS bonus powitalny? 1200 PLN. Co oznacza, że maksymalnie można mieć na koncie bonusowym 1200 PLN. Jeśli depozyt gracza wynosić będzie 200 PLN, to konto bonusowe też będzie zasilone na kwotę 200 bonusu od depozytu. W zdecydowanej większości przypadków środkami z jednego i drugiego konta można obstawiać te same wydarzenia. Co zrobić, żeby środki w ramach „STS bonus 1200” zamieniły się na depozytowe, napiszemy w kolejnej części.

Cashback, zakład bez ryzyka


W świecie zakładów bukmacherskich, bonusów istnieje wiele fachowych zwrotów, które pochodzą z języka angielskiego, bo to właśnie Wielka Brytania i Stany Zjednoczone były kolebką obstawiania i typowania w naszym rozumieniu tego pojęcia. Idealnym przykładem jest cashback. Co to takiego? Wśród polskich, legalnych bukmacherów występuje zwrot zakład bez ryzyka. To sformułowanie często jest kwestionowane, no bo jak mogą występować zakłady bukmacherskie bez ryzyka. Cashback w teorii jest swego rodzaju ubezpieczeniem gracza, który w razie przegranej otrzymuje zwrot części lub całej postawionej kwoty. Oczywiście wszędzie, tak i w STS, zakład bez ryzyka dostępny jest pod pewnymi warunkami i nie zawsze występuje. Cashback nie jest darmowym zakładem sensu stricto, bo stawiając zakład trzeba skorzystać ze swojego depozytu. Środki wracają na konto jedynie gdy gracz poprawnie nie wytypuje wyniku. Zakład bez ryzyka często nie oznacza wypłaty 100% postawionej kwoty.

Darmowe zakłady (Freebet), czyli bonus bez depozytu


Nic nie ma za darmo – ile razy to słyszeliśmy? Okazuje się, że nie do końca tak jest, a przynajmniej nie w STS. Bonus powitalny to nie tylko bonus 1200 o którym już pisaliśmy. Gdy zakłada się konto w STS, rejestracja oznacza również bonus, który nosi inną nazwę. Darmowe zakłady, bo to o nie chodzi w STS nosi nazwę kodu promocyjnego. Czym jest ów kod promocyjny i jak go otrzymać. Jest to bardzo proste. Kiedyś podczas rejestracji bonus STS trzeba było wpisać. Teraz kod promocyjny w formie bonusu trafia bezpośrednio i automatycznie na nowe konto gracza. W STS kod promocyjny to pewne 25 PLN, które stanowi dodatek do gry i do obstawiania. Legalni bukmacherzy zamiennie używają również sformułowania freebet, bonus bez depozytu i pod taką postacią również występują darmowe zakłady. Regulamin ogólny freebet

Promocje bukmacherskie dla stałych graczy


Jak widzimy bonus na start, zakład bez ryzyka, czy wszelkie darmowe bonusy bukmacherskie i zakłady to typowe promocje bukmacherskie na start, czyli dostępne dla nowych graczy przy rejestracji. Zakłady bukmacherskie chcą premiować nie tylko nowych klientów, ale również tych, którzy grają od dłuższego lub krótszego czasu. Dlatego każdy bukmacher promocje dla stałych graczy traktuje poważnie i nie chce zaniedbywać tej grupy klientów. Na przykładzie STS promocja może mieć różny charakter. Co chwilę pojawiają się nowe promocje w STS, które oferują bonusy wszystkim lub poszczególnym grupom stałych graczy. I tak, jak w przypadku bonusów powitalnych, tak i w przypadku innych promocji bukmacherskich możemy mówić o różnego rodzaju kategoriach tych bonusów.

Regularne bonusy dla stałych graczy


Bonusy i promocje dla stałych graczy można spokojnie podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią regularne bonusy, które rzadko się zmieniają. Mają one długi termin ważności – tak to możemy określić. Jest to grupa bonusów, które są w ofercie od dawna. Obstawiając dany sport, ligę, czy korzystając z określonych możliwości jakie daje konto danego bukmachera, może w ciemno zakładać (nomen omen), że taki a taki bonus będzie do wykorzystania. Te bonusy są miłym, ale i oczekiwanym niejako dodatkiem. Inaczej jest z drugą grupą bonusów dla użytkowników konta, którzy nie są tzw. świeżakami.

Bonusy okolicznościowe


Stanowią je bonusy okolicznościowe, nazywane też bonusami specjalnymi. Są to promocje okresowe, pojawiające się z pewnego powodu – startu rozgrywek, hitowego meczu lub wyczekiwanego wydarzenia. W 2020 roku, gdy pandemia na wiele tygodni praktycznie „zamroziła” wszelki zawodowy sport, powrót najważniejszych i najpopularniejszych rozgrywek był idealną okazją do wprowadzenia bonusów okolicznościowych. Do tego typu bonusów specjalnych możemy też w pewnym sensie zaliczyć podwyższone kursy i zakłady. W STS istnieją one pod nazwami: Superoferta i Hit Dnia. Bukmacher wskazuje zdarzenia, które zostały potraktowane wyjątkowo, a dla graczy oznaczają one potencjalnie większą wygraną.

Bonus STS – zasady


Wielokrotnie wspominaliśmy, że bonusów jest bardzo wiele. I nie chodzi nam o wszystkich bukmacherów, bo to oczywiste. Zakłady bukmacherskie i bonusy to nierozłączna para, dlatego u każdego bukmachera znajdziemy wiele różnych promocji. Gdyby zsumować bonusy powitalny, bonusy dla stałych graczy i bonusy okolicznościowe w STS, to… sporo by się tego nazbierało. Dlatego chcemy zwrócić uwagę, że każdy bonus związany jest z pewnymi zasadami i regulaminem, z którym koniecznie należy się zapoznać, bo inaczej rodzi się wiele pytań, wątpliwości i pomyłek. Dlatego mamy główną radę dla wszystkich graczy, tych obecnych, jak i przyszłych. Kolejność działań powinna być następująca: Sprawdź ofertę STS, bonus, regulamin. Nie można pominąć tego ostatniego punktu. Najpierw trzeba się zapoznać z ofertą, z bonusami, a gdy chcemy z nich skorzystać należy poznać zasady. Bonusy w STS mają swoją dedykowaną zakładkę na stronie, gdzie znajdziemy każdy bonus i regulamin bukmachera STS. Jak najczęściej wyglądają zasady dotyczące bonusów? Pokażemy to na przykładzie najpopularniejszych bonusów bukmacherskich.

Zaproś kumpla – regulamin STS


W STS ta promocja obowiązuje od dłuższego czasu i niejako łączy „starych” graczy z nowymi. Na początku istniała pod hasłem „zaproś kumpla”, a obecnie została występuje w rozszerzonej wersji „zaproś kumpli”. Na czym polega ten bonus? Regulamin nie jest taki skomplikowany. Najpierw jeden gracz musi się zalogować na konto STS, przejść do sekcji „Zaproś kumpla” i obrócić depozytem na łączną kwotę 25 PLN - minimalny kurs musi wynosić 1.85. Gdy to się dokona, ów gracz otrzyma aktywny link, który dostępny jest w sekcji „Zaproś kumpla”. Link ten trafić może nawet do sześciu znajomych owego „pierwszego gracza”. W takim wypadku każdy z nich otrzyma po 50 PLN, gdy zaproszony znajomy wpłaci po min. 50 PLN i dokona obrotu na kwotę 500 PLN (kurs ponownie 1.85). Dodatkowa promocja dotyczy pierwszego, zapraszającego gracza, który za trzeciego i szóstego znajomego otrzyma po 20 PLN.

Bonus na Betgames


Betgames to zakłady na gry karciane. Interesująca alternatywa dla tych, którzy chcą z jednej strony lubią obstawiać i typować, a z drugiej lubią gry karciane a nie np. mecze. I dla tej grupy coś przygotował STS. Regulamin bonusu również nie jest skomplikowany. Wystarczy postawić pierwsze zakłady na Betgames z kursem minimalnym 1.90 w ciągu jednej doby. Jeśli gracz trafi jego środki trafią na konto depozytowe. Jeśli nie to STS zwraca również na konto depozytowe równowartość przegranych stawek do 20 PLN. A gdy ktoś już jest zaprawionym w bojach graczem na Betgames, może wziąć udział w lidze rankingowej, w której za każdy trafiony zakład zdobywa się punkty i najlepsi w rankingu otrzymują premię do podziału.

Bonus na sporty wirtualne


Sporty wirtualne są alternatywą dla tradycyjnych rozgrywek. Zdobywają sukcesywnie coraz większą popularność. Było to widać zwłaszcza, gdy większość sportów została zawieszona. Ten świat jeszcze dla niektórych jest obcy, ale w STS sporty wirtualne mają swój bonus. Jest to bonus „bez ryzyka”. Co należy zrobić, aby go zgarnąć? Trzeba obstawić sporty wirtualne z minimalnym kursem 1.90. Kupony z pierwszych wydanych 20 PLN w ciągu jednej doby biorą udział w promocji. Jeśli gracz nie trafi poprawnie wyników, to otrzyma on równowartość przegranych stawek do 20 PLN. Środki te trafią na konto bonusowe i gracz będzie mógł za nie obstawiać dalej.

Wypłata bonusu STS – krok po kroku


Gra, obstawianie, wygrana. To w pierwszej kolejności interesuje graczy. Ale gdy uda się poprawnie wytypować najważniejszą kwestią staje się wypłata bonusu. STS tak jak wspominaliśmy ma stworzoną specjalną zakładkę poświęconą bonusom STS. Regulamin jest niezwykle ważny, o czym już pisaliśmy, bo w każdym jest fragment dotyczący tzw. obrotu bonusem. Co to takiego? Obrót bonusem to zagranie, postawienie całej lub części kwoty po określonym kursie minimalnym. Jak wyżej można było zauważyć ów kurs w obrocie bonusem jest zazwyczaj podobny. Podobnie jest w przypadku innych bonusów niż wyżej wymienione. Obrót bonusem w STS odbywa się po kursie minimalnym 1.91. Czy to dużo, czy mało? Gdyby przeanalizować kursy bukmacherskie raczej nie jest to aż tak dużo, jak może się początkowo wydawać. Ile razy trzeba obrócić bonus STS? Takie pytanie pada często z ust graczy. Zawsze warto zajrzeć do regulaminu i się z nim zapoznać, ale możemy potwierdzić, że obowiązuje zasada trzykrotności otrzymanego bonusu. Najważniejsze jest, że gdy obrót bonusu się dokona, bukmacher poinformuje nas o tym i dokona wypłaty bonusu. STS kładzie nacisk na przejrzyste warunki obrotu i szybkość działania w stosunku do graczy.

Szybka wypłata bonusu w STS


Dlatego też szybka wypłata bonusu w STS to niezwykle ważna kwestia. Stąd umowa na szybkie księgowanie z 11 bankami w Polsce. 15 minut – tyle wynosi średnia wypłata środków w STS. Nikt nie lubi czekać, a zwłaszcza na wygrane i pieniądze. Dlatego STS robi wszystko by po poprawnym obrocie bonusu suma błyskawicznie trafiała na konto gracza. A ten może obstawiać inne rozgrywki lub skorzystać z szybkiej wypłaty. Bezproblemowy przepływ pieniądza to kluczowa kwestia, dlatego też STS jako pierwszy z polskich bukmacherów umożliwił wpłaty środków przez dzięki PayPal. Transakcje realizowane za pomocą systemu są bezpieczne, poufne i szybkie. Nie dziwi więc ogromna popularność tego portfela internetowego – z PayPal korzysta ponad 200 mln użytkowników ze 190 krajów.

Aktualne promocje bukmacherskie w STS


Podsumowując, świat bonusów w zakładach bukmacherskich jest obszerny. W STS bonusy są traktowane priorytetowo, a skorzystać z nich może każdy - dotyczą nie tylko nowych graczy, ale też oferowane są stałym klientom. Choć sporą część oferty stanowią stałe bonusy bukmacherskie warto śledzić aktualną ofertę bonusową oraz zmiany w regulaminach. STS posiada zakładkę bonusy, tam każdy znajdzie aktualne informacje i ofertę. Warto regularnie na nią zaglądać, by nie przegapić aktualnych promocji.